Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 259 707 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Pytanie: Co Biblia mówi o chrzcie niemowląt?

czwartek, 12 czerwca 2008 10:40
Zapraszamy


Odpowiedź: W różnych chrześcijańskich kościołach kwestia chrztu sprawia wiele zamieszania. Jednak nie wynika to z faktu, że Biblia wyraża się niejasno na ten temat. Biblia wyjątkowo jednoznacznie mówi o tym, czym jest chrzest, dla kogo on jest, i czemu służy. W Biblii jedynie ludzie, którzy uwierzyli Chrystusowi, byli ochrzczeni. Ich chrzest był publicznym wyznaniem wiary i utożsamienia się z ich Panem (Dzieje Apostolskie 2:38; List św. Pawła do Rzymian 6:3-4). Chrzest wodny przez zanurzenie jest krokiem posłuszeństwa. Jest to wyznanie wiary w Chrystusa, ogłoszenie, że poddajemy się Jemu i identyfikujemy się z Jego śmiercią, pogrzebem i zmartwychwstaniem.


Mając na uwadze te zasady biblijne możemy uznać chrzest niemowląt za nie biblijny. Niemowlę nie może uwierzyć w Chrystusa. Nie może podjąć świadomej decyzji, że będzie posłuszne Chrystusowi. Nie może ono zrozumieć, czego symbolem jest woda chrztu. Biblia nie wspomina chrztu żadnego niemowlęcia. Chrzest niemowląt polega na pokropieniu i polaniu niemowlęcia wodą, gdyż nie można go zanurzyć pod wodę. Nawet ta metoda jest nie jest biblijna. Czy pokropienie i polanie wodą może symbolizować śmierć, pogrzeb i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa?

Wielu chrześcijan, którzy uznają chrzest niemowląt, uważa, że chrzest jest symbolem Nowego Przymierza, który zastąpił obrzezanie. Według tej nauki, tak jak obrzezanie przyłączyło Hebrajczyków do przymierza Abrahama i Mojżesza, tak chrzest przyłącza ludzi do Nowego Przymierza zbawienia przez Jezusa Chrystusa. Jednak ten pogląd nie jest biblijny. Nowy Testament nie przyrównuje chrztu do obrzezania. Nowy Testament nie uznaje chrztu za znak Nowego Przymierza (1 List św. Pawła do Koryntian 11:25; 2 List św. Pawła do Koryntian 3:6; List do Hebrajczyków 9:15).

Chrzest nie ratuje nikogo od potępienia. Nie jest ważne, czy zostaliśmy ochrzczeni przez zanurzenie, pokropienie czy polanie wody – jeśli nie uwierzyliśmy w to, że zbawienie mamy dzięki Chrystusowi, chrzest (jako metoda) jest bezużyteczny i nie ma znaczenia. Chrzest wodny przez zanurzenie jest wyrazem posłuszeństwa człowieka zbawionego, który publicznie wyznaje wiarę w Chrystusa i utożsamia się z Nim. Chrzest niemowląt nie pasuje do biblijnej definicji chrztu czy biblijnych metod chrztu. Jeśli wierzący rodzice chcą poświęcić swoje dziecko Chrystusowi, mogą poprosić o błogosławieństwo dziecka w kościele. Jednak nawet jeśli dziecko jest poświęcone Panu, kiedy dorośnie, samo będzie musiał podjąć decyzję, czy uwierzy, że jedynie wiara w Chrystusa da mu zbawienie.

PATTY & MICK
Podziel się
oceń
2
1


Miejsce na Twą myśl

Jeśli chcesz skomentować proszę
 • Czy to są Twoje słowa?: 21 grudnia 2016 21:29

  zezwierzęciwszy

  Nazywam się Herbert

  jeśli pragniesz abyśmy cię odwiedzili podaj stronę www: http://www.sitepoint.com/premium/users/WenataKubiczek

 • Czy to są Twoje słowa?: 16 sierpnia 2016 12:14

  Idealnie ujęte

  Nazywam się Dominika43

  jeśli pragniesz abyśmy cię odwiedzili podaj stronę www: http://show.ezhanwang.com/2042/comment/html/?55.html&page=

 • Czy to są Twoje słowa?: 16 lipca 2016 5:47

  super wpis

  Nazywam się serenka2370

  jeśli pragniesz abyśmy cię odwiedzili podaj stronę www: http://salten.org/profile.php?uid=634

 • Czy to są Twoje słowa?: 19 maja 2016 17:53

  OK WPIS

  Nazywam się pola5611

  jeśli pragniesz abyśmy cię odwiedzili podaj stronę www: http://48gorod.ru/index.php?name=account&op=info&uname=ixucixyq

 • Czy to są Twoje słowa?: 23 kwietnia 2016 19:05

  Dobry wpis

  Nazywam się olka25

  jeśli pragniesz abyśmy cię odwiedzili podaj stronę www: http://lebedkova.ru/guest/index.php

 • Czy to są Twoje słowa?: 02 marca 2016 15:08

  Tak trzymać

  Nazywam się filip10

  jeśli pragniesz abyśmy cię odwiedzili podaj stronę www: http://www.wwwns1111.com/home.php?mod=space&uid=64541

 • Czy to są Twoje słowa?: 09 lutego 2016 0:16

  super stronka

  Nazywam się zuzkazpoznania35

  jeśli pragniesz abyśmy cię odwiedzili podaj stronę www: http://ogpi.kg/index.php?subaction=userinfo&user=ususyg

 • Czy to są Twoje słowa?: 02 lutego 2016 2:38

  bardzo dobry wpis

  Nazywam się joda4532

  jeśli pragniesz abyśmy cię odwiedzili podaj stronę www: http://bbs.zhifa365.com/space-uid-649103.html

 • Czy to są Twoje słowa?: 19 maja 2014 14:39

  Kim jesteście

  Nazywam się markopolo7

 • Czy to są Twoje słowa?: 12 grudnia 2011 23:16

  Ula

  Poczytaj Pismo swiete :)

  Nazywam się wlasciciele bloga Patty&Mick

 • Czy to są Twoje słowa?: 12 grudnia 2011 15:00

  Witam .Jan nie ochrzcił Jezusa ,bo większy daje mniejszemu i Jezus był bez grzechu wię nie mógł okazac skruche za grzechy...Wiara w Jezusa zbawia nie religia ?bo wiara to co innego niż religia?

  Nazywam się ula

  jeśli pragniesz abyśmy cię odwiedzili podaj stronę www: jezus-jest-droga.blog.onet.pl

 • Czy to są Twoje słowa?: 08 lipca 2011 10:34

  gosia

  To wasza corka i wasza decyzja :)

  My nie chrzcimy naszych dzieci bo biblia uznaje chrzest swiadomego czlowieka a nie niemowlaczka ktory tylko wie ze ma mokro ;/ A bierzmowanie hmmm PISZE O NIM W BIBLI?????????? raczej nie wiec to wymysl kosciola a nie Nakaz Bozy :)

  pozdrawiam

  Nazywam się wlasciciele bloga Patty&Mick

 • Czy to są Twoje słowa?: 08 lipca 2011 10:29

  A ja i mąż chcemy ochrzcić naszą malutką córeczkę jak najszybciej. Będzie włączona we wspólnotę Kościoła i będzie dorastać od początku w określonych wartościach. Dojrzałość wymagana jest przy sakramencie bierzmowania, a niekoniecznie chrztu.

  Nazywam się gosia

 • Czy to są Twoje słowa?: 17 września 2010 13:28

  Zgadzam sie z faktem ze chrzest niemowalnt jest niewlasciwy niezgodny z Biblia , bo wiadomo ze niemowle niemoze za siebie samego swiadczyc tylko jako dorolsa osoba , sam pan Jezus przyjol chrzest jako dorosly , a nie jako niemowle nam na przyklad to dlaczego kosciul rzymsko katolicki tak wyplacza prawde i robi swoje jak niegrzezcne dzieci , pan bog muwi swoje a oni robiom swoje , nad tym moto ty sie mowisz mow a ja zdrow . Dobrze ze juz odeszlam odnich i sam pan Jezus pokazal mi droge bo on niom jest hwlala panu Yeshua co swiat nazywa go Jezusem na wieki wiekow amen.

  Nazywam się jola

  jeśli pragniesz abyśmy cię odwiedzili podaj stronę www: chrzest

 • Czy to są Twoje słowa?: 30 grudnia 2008 13:08

  kasia
  Dziękujemy za komentarz Owszem ,że chrzest niemowlak jest nie biblijny ,ponieważ Biblia głosi kto uwierzy w Pana Jezusa i ustami wyzna , może być ochrzczony a czy niemowlę wie ,że Pan Jezus istnieje ,nie Chrzest Nikogo nie zbawia to tylko wyznanie jako dorosłego człowieka świadomego przed światem,że Świadom należny się do Jezusa ,ale niestety sam chrzest nikogo nie zbawi :)
  pozdrawiamy serdecznie

  Nazywam się właściciele Bloga Patty&Mick

 • Czy to są Twoje słowa?: 30 grudnia 2008 12:46

  bardzo cieszy mnie to ze ktos uwaza tak jak ja.moj chlopak nie ma chrztu. a jestem a nim juz tak dlugo ze moi rodzice nalegaja na jego ochrzczenie w kosciele. szukalam w bibli roznych wzmianek na ten temat i wszedzie odnioslam wrazenie ze chrzest nie jest konieczny do zbawienia skoro moj chlopak jest gleboko wierzacy, jedynie nie chce chodzic do kosciola. rodzice poprostu chca aby byl taki jak wszyscy nie rozumieja duchowej strony wiary. nie wiem jak mam sobie poradzic z takim problem.nie da sie wytlumaczyc ze chrzest niemowlat to jedynie wymysł ksiezy ktorzy mysla ze robia dobrze. nie wiedza jednak czy Bog naprawde tak chce skoro w bibli jest calkiem inaczej wszystko zobrazowane.

  Nazywam się kasia

  jeśli pragniesz abyśmy cię odwiedzili podaj stronę www: -

 • Czy to są Twoje słowa?: 13 czerwca 2008 10:04

  Wiolu

  Dziękujemy za komentarz w pełni się zgadzamy z tym co napisałaś Oby i Bóg objawił to tym którym wydaje się ,że WSZYSTKO wiedzą
  pozdrawiamy

  Właściciele Bloga
  PATTY&MICK

  Nazywam się dobra-nowina3

  jeśli pragniesz abyśmy cię odwiedzili podaj stronę www: za-jezusa-glosem.bloog.pl

 • Czy to są Twoje słowa?: 13 czerwca 2008 9:11

  A co do chrztu niemowląt to wielki błąd chrzcić osobę w tak młodym wieku ,która nawet nie wie co sie z nią dzieje ,a potem wyrasta taka osoba na morderce ,lub jest ateistą ,albo homoseksualista itp. I co ta osoba przyjęła Jezusa do swojego serca? ŚMIESZNE to aż się płakać chce
  Najpierw trzeba poznać wole Boża i być NOWO NARODZONYM ,aby to rozumieć i czynić tak jak od nas Bóg wymaga,Bo jak jest napisane w Ew.św. Jana 16,16:

  Kto uwierzy i ochrzczony zostanie,będzie zbawiony , ale kto nie uwierzy , będzie potępiony.

  To jeden z bardzo wielu fragmentów z Pisma Świętego mówiący o chrzcie jak ma sie odbywać .
  A czy tak mała istotka uwierzyła,wyznała Jezusa jako swojego ZBAWICIELA i oddała swoje życie w Jego ręce.
  Zastanówmy sie nad tym

  Nazywam się wiolka

  jeśli pragniesz abyśmy cię odwiedzili podaj stronę www: wieczny-bog-ostoja-znikomego-czlowieka2.bloog.pl

 • Czy to są Twoje słowa?: 13 czerwca 2008 8:57

  Tolarian
  Wątpisz w istnienie Boga Bo jak napisałeś cyt:"jeżeli w ogóle jest;)"
  Jak jest napisane w Ps..14
  Głupi rzekł w sercu swoim :Nie ma Boga!
  Bóg to nie mit, legenda ,czy wytwór własnej wyobraźni .Bóg był ,jest i będzie to On nas ukształtował On nas stworzył ,a nie my Jego .
  A co doi tych świętych ,to pomyśl sobie ,jesteś chory z miłości to szukasz jakiegoś odpowiedniego świętego
  a jak boli cię głowa to też jakiś tam święty , idziesz do pracy ,znów święty aby cię strzegł ,aby zdał maturę znów święty jedziesz samochodem następny święty,pociągiem następny święty Oj nie zliczyła bym ile tych świętych potrzebnych jest nam na każdy dzień w głowie aż się kręci
  A my chrześcijanie mamy tylko jednego żywego Świętego Boga ,w Jezusie Chrystusie i On nam wystarczy za tych setki waszych świętych I modle sie o wszystko tylko do Niego ,nie muszę szukać jakiegoś tam którego z kolei od siedmiu boleści

  Nazywam się wiolka

  jeśli pragniesz abyśmy cię odwiedzili podaj stronę www: wieczny-bog-ostoja-znikomego-czlowieka.bloog.pl

 • Czy to są Twoje słowa?: 13 czerwca 2008 1:47

  Tolarian

  To co napisała Dumka jest piękne więc zastanów się nad tymi słowami :))
  pozdrawiamy  Dumka

  Dziękujemy ślicznie za piękne i wartościowe komentarze :) Niech Bóg cię i Twą rodzinę Błogosławi ;)

  Nazywam się Właściciele Bloga Patrycja&Mick

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

http://www.youtube.com/watch?v=UxitVDt9gz0&feature=player_embedded

środa, 18 października 2017

NASZ LICZNICZEK :  451 258  

...a gdyby z Biblią obchodzić się tak jak z telefonem komórkowym? ...byłaby zawsze w kieszeni ...zaglądałoby się do niej kilka razy dziennie ...wracałoby się do domu gdyby się jej zapomniało ...a gdyby używać jej do otrzymywania wiadomości tekstowych? ...a gdyby traktować ją jak coś,bez czego nie można żyć? ...a gdyby dać ją dzieciom w prezencie? ...a gdyby używać jej w podróży? ...a gdyby używać jej w nagłych wypadkach? ...z tym,że Biblia jest praktyczniejsza od telefonu komórkowego, bo nie ma zmartwienia, że nagle zerwie połączenie, ponieważ Bóg zapłacił już rachunek...

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

"Wiem, że Ty możesz wszystko i że żaden twój zamysł nie jest dla ciebie niewykonalny.Któż jest w stanie zaciemnić twój zamysł nierozsądną mową? Aleć to ja mówiłem nierozumnie o rzeczach cudownych dla mnie, których nie rozumiem.Słuchaj, proszę. I ja chcę mówić; będę cię pytał, a Ty racz mię pouczyć! Tylko ze słyszenia wiedziałem o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię." /Księga Joba 42, 2-5/ ...Tylko ze słyszenia wiedziałam o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię!! JEZU dziękuję Ci, że mogłam Cię poznać! Że przejąłeś ster mojego życia i mnie prowadzisz...wiem, że z takim sternikiem pokonam każdą przeszkodę, będę trzymać prawidłowy kurs i bezpiecznie dotrę do celu - żywota wiecznego:)... i proszę, nie pozwól mi na to, abym chciała kiedykolwiek stanąć za sterem...wiesz, że to by miało tragiczny koniec.Bo tylko Ty znasz drogę do tego celu...< Życzymy wspaniałej podróży z JEZUSEM przez całe życie! <

Kto -szuka nie błądzi

Wpisz swoj adres e-mail jeśli chcesz aby cię powiadomiono o naszym nowym wpisie.

"Panie Jezu Ty zmieniłeś życie me,miłosnym głosem wołałeś mnie i przytuliłeś mocno w ramiona Swe. Usłyszalam Panie kiedyś twój głos przyjołam Twoje wezwanie,Wyżekłam się o Boże mój tego świata i wybrałam Cię.Chcę być już z Tobą Panie mój ze szczęścia płakać u Twych stóp,chcę być w objęciach Twoich już i mocno trzymać ramię Twę! Moja dusza Panie kocha Cię tęskni i uwielbia,moja dusza Panie pragnie Tylko Cię.Panie Jezu jesteś życiem mym ,słodkościa moich ust.Panie Jezu jesteś życiem moim już."

Kazania

Nasze strony

"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" Mat 11-28.

Naszym celem jest głoszenie ewangelii. Dobrej Nowinie o Jezusie Chrystusie!!

"Tak mówi Pan: Oto ja daję wam do wyboru: drogę życia albo drogę śmierci"Jer.21-8.

Zyjemy dla Jezusa :)

"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną". Obj 3-20

Jesteś naszym gościem: 451258
Nasze wpisy
 • liczba: 484
 • komentarze: 5446
Tyle już działamy: 3908 dni
stat4u

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl