Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 259 707 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kto ma rację?

niedziela, 29 listopada 2009 4:58


RACJA i PRAWDA JEST JEDYNA Znajdziesz ją  TYLKO W  BIBLII!

 
Ostatnio dostajemy dużo komentarzy  czy wiadomości  na  gg czy e-mail   z pytaniamy';
*Dlaczego nie wierzymy w Marię ,tylko źle o niej piszemy?
*Dlaczego krytykujemy kościół katolicki i  nie akceptujemy krzyża jako symbol wiary!?
*Dlaczego źle piszemy o różańcu?
*Dlaczego odeszliśmy od  prawdziwego kościoła tzn katolickiego??!:-/

         Pytanie 1
Nasza  wiara opiera się  tylko na Bożym Słowie czyt Biblii! Maria w Biblii była  narzędziem w ręku Boga  znalazła łaskę  u Ojca bo była Bogobojna .Ona urodziła syna Bożego Jezusa Chrystusa służyła  tylko  potocznie mówiąc jako inkubator w którym rozwijał się syn Boży! i to wszystko ! Jest ona  tylko Błogosławiona  ale to nie oznacza,że mamy się do niej modlić jako do pośredniczki .Bo  o tym Biblia nie mówi !Każdy z nas jest błogosławionym jeśli pełni wolę Ojca w  niebie ,więc  każdy może z nas być obdarzony tym błogosławieństwem co Maria . Jeśli by Bóg chciał aby się do niej modlili i aby ja czczono było by o tym napisane w Biblii a niestety nie jest. Jest napisane tylko ;
"Jeden Bóg i Jeden pośrednik między Bogiem a ludźmi Jezus Chrystus"
  Jeśli Bóg ustanowił Jedynego pośrednika  między nami a nim  to z kąd wzieła się  też Maria  jako pośredniczka dla  kościoła katolickiego????
Jej rzekome objawienia?? A to ciekawe  ,że Pan Bóg zapomniał objawić to Apostołom aby zamieścili to w Biblii ,Albo może  Apostołowie nie posuchali Pana Boga  i nie  napisali o tym w Biblii?? :-/
  Kochani nie dajcie się zwodzić szatanowi,bo to On przychodzi  w postaci Marii aby zwodzić świat . Jeśli Biblia naucza  ,że  jedeynym pośrednikiem  jest Jezus Chrystus  to On jest tym Jedynym i nie ma nikogo innego NIE MARIA ,NIE ANIOŁOWIE,NIE PAPIEŻ,NIE OJ PIO,NIE FAUSTYNA,NIE  JACYŚ  TAM ZMARLI itp! TYLKO JEZUS CHRYSTUS
CO do objawień Marii  napiszemy tylko  tak jeszcze;
Szatan i demony mogą się kryć za tak z pozoru dobroczynnymi i cudownymi zjawiskami? Istnieje dość dowodów biblijnych, aby odpowiedzieć twierdząco. Czytamy, że "szatan przybiera postać anioła światłości" (2Kor.11:14-15). Jego działaniu towarzyszą "znaki i rzekome cuda" (2Tes.2:9-10), zaś w czasach końca ukryje się za fałszywymi Chrystusami i prorokami, którzy "czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych" (Mt.24:24). Księga Apokalipsy mówi o "Bestii" i "Fałszywym Proroku", którzy pod jego auspicjami czynić będą "wielkie znaki" (Ap.13:13; 16:14; 19:20).
Na koniec werset
"Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!" (Gal.1:8).
Bóg nam objawia swoją Chwałę każdego dnia i Chwała mu za to I w to co wierzymy nie zmieni naszego zdania Nikt bo wiemy,że Tylko nauka z Biblii jest Jedyną drogą do Ojca !!
 Pytanie  2
  Co do kościoła katolickiego  to dlaczego  tak piszemy o nim zapraszamy do kategorii FAŁSZYWE NAUKI KATOLICKIE  sama kategoria mówi za siebie .
Co do krzyża  Biblia mówi aby brać każdego dnia swój krzyż i naśladować Jezusa brać swój krzyż  i umartwiać się dla świata.A nie nosić  go na szyji czy wieszać na ścianie . Mamy nosić swój Duchowy krzyż każdego dnia . Wtedy za czasów Jezusa  ludność skazywano  na śmierć przez ukrzyżowanie  złoczyńcy ,mordercy, byli krzyżowani za swoje zbrodnie ... ! A kiedy by  wtedy za miast krzyży używano szubienice  to co nosili byście na szyji czy wieszali je w domu jako symbol chrześcijaństwa??  Zauważcie ,że  Symbolem chrześcijaństwa jest BIBLIA  i wykonywanie Bożej woli  na Biblijnych warunkach  nie danego kościoła  czy organizacjii. naszym sybmolem  chrześcijaństwa i wiary w  Pana Jezusa Chrystusa  jest TYLKO BIBLIA i życie  ,nauczanie na Jej warunkach !
 Pytanie 3
 Na  temat różańca  jest napisana notka poniżej  dodamy tylko  dla jasności
Objawienia Maryjne  tak jak Faustyńskie są nie objawieniami Bożymi  lecz  Szatana  który przybiera ich postacie i ukazuje się ludziom z danymi proroctwami .Dlaczego tak uważamy Bo ich proroctwa Zaprzeczają Biblii i nie są z  nią zgodne są  sprzeczne z  Bożym Słowem

"Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!" (Gal.1:8).
 Pytanie  4
 Dlaczego odeszliśmy z kościoła katolickiego?  Bardzo prosta odpowiedź ta nauka  nie nie zgadza się  z Biblią ! My bazujemy tylko na  Biblii i jeśli dany kościół  coś  głosi a tego w Biblii nie ma jest dla nas ZWODNICZYM KOŚCIOŁEM!
A jeśli pragniecie  dowiedzieć się na  ten temat więcej zapraszamy    do przeczytania   na ten temat dlaczego odeszliśmy z kościoła katolickiego kliknij lub skopjój ten link
http://za-jezusa-glosem.bloog.pl/id,2992268,page,4,index.html

A jeśli uważacie,że bluźnimy  tym co piszemy prosimy udowodnić nam to na podstawie BIBLII i tylko BIBLII bo my wam udowadniamy na podstawie BIBLII,że  jednak  nauki kościoła K  są błędne. A najlepiej zgłosić się z  tym do Pana Boga  bo to JEGO SŁOWA  tak uczą a nie nasze ;-)
pozdtawiamy serdecznie  Patty & Mick


CZY MYŚLISZ <ŻE MARIA POMOŻE CI W ZBAWIENIU ?? TAK??  MYLISZ SIĘ I TO BARDZO<ŻE ONA CI W TYM POMOŻE ! ANI ONA ANI NIKT INNY !  Boże Słowo mówi


Podziel się
oceń
0
0

Takie zdanie mają inni (10) | A jakie jest Twoje zdanie?

RÓŻANIEC!! czyli tak zwana Koronka ...Boskie czy Szatańskie objawienie?!

niedziela, 22 listopada 2009 9:03


Chrześcijanin wie dobrze, że Bóg może się objawiać, dawać swoje słowo. Może przyjść w śnie, jak do Józefa, może dać wizję, jak Janowi.

 W dzisiejszych czasach również Bóg przemawia. Ustanowił on swoich proroków, którzy mowią w Jego imieniu. Chrystus przychodzi w snach i daje swoje objawienie. Niektórzy ludzie mają też wizję podczas uwielbiania Boga. Do takich osób mogę się zaliczyć, gdyż któregoś wieczora na nocnym uwielbieniu modliłam się do Pana o rozwiązanie mojego problemu, o pomoc w dokonaniu właściwej decyzji i wtedy Bóg dał mi swoje słowo. Właściwie nie potrafię tego wytłumaczyć, ale otworzyłam Biblię na wersecie, na który miałam "namiary" od Pana i przeczytałam go. Była to odpowiedz Boga na moje pytanie! Cieszyłam się niesamowicie, że zechciał On dać mi tak prostą i piękną odpowiedź. Były to wtedy słowa z księgi Jeremiasza.

 Wracając jednak do objawień chcę powiedzieć, że każde należy badać z Biblią-żywym Słowem Boga. Nie można wszystkiemu wierzyć tak bezkrytycznie, gdyż często szatan podając się za anioła światłości przychodzi, by nas zwieść. Trzeba kierować się przesłaniem Pisma, które mówi, iż "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany." (2 Tm 3:16-17)

 Jak poznać, że dane objawienie jest prawdziwe i pochodzi od Boga? Trzeba każde jego zdanie porównywać z Biblią, tak jak robili to Żydzi w Berei "którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają." ( Dz 17:11)

 Jeśli np. Bóg mówi w swoim Słowie, że należy sluzyć tylko Jemu i tylko Jemu oddawać pokłon, to każde objawienie, które mówi inaczej nie pochodzi od Pana! Gdyż On się nie zmienia i nie mówi raz tak a raz inaczej!

 Może urażę kogoś tym, co napiszę (wybaczcie!), ale chciałabym Wam pokazać jakiej dokonałam analizy  prywatnego objawienia maryjnego bł. Alana de Rupe, które dotyczy 15 -tu obietnic Różańca Świętego. Oto one:

 1. Ktokolwiek będzie Mi służył przez odmawianie Różańca Św. otrzyma wyjątkowe łaski.
 2. Obiecuję Moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać Różaniec.
 3. Różaniec stanie się bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków.
 4. Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną; otrzyma on od Boga obfite przebaczenie dla dusz; odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności; podniesie je do podążania rzeczy wiecznych.
 5. Dusza, która poleci Mi się przez odmawianie Różańca nie zginie.
 6. Ktokolwiek będzie odmawiał Różaniec i odda się rozmyślaniu nad jego świętymi tajemnicami, nigdy nie będzie pokonany przez niepowodzenia. Bóg nie będzie karał w Swojej sprawiedliwości, nie zginie śmiercią niespodziewaną; jeżeli będzie sprawiedliwym, wytrwałym w łasce Bożej i będzie godnym życia wiecznego.
 7. Ktokolwiek będzie miał prawdziwe nabożeństwo do Różańca - nie umrze bez Sakramentów Kościoła.
 8. Wierni w odmawianiu Różańca będą mieli w życiu i przy śmierci światło Boże i pełnię Jego łaski.
 9. Uwolnię z czyśćca tych, którzy mieli nabożeństwo do Różańca Świętego.
 10. Wierne dzieci Różańca zasłużą na wysoki stopień chwały w niebie.
 11. Otrzymacie wszystko o co prosicie przez odmawianie Różańca.
 12. Wszystkich, którzy rozpowszechniają Różaniec będę wspomagała w ich potrzebach.
 13. Otrzymałam od Mojego Boskiego Syna obietnicę, że wszyscy obrońcy Różańca będą mieli za wstawienników cały Dwór Niebieski w czasie życia i w godzinę śmierci.
 14. Wszyscy, którzy odmawiają Różaniec są Moimi synami i braćmi Mojego Jedynego Syna Jezusa Chrystusa.
 15. Nabożeństwo do Mojego Różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do nieba.

A teraz porównam je z Biblią.

ad 1.  Maria mówi, że ktokolwiek jej będzie służył otrzyma wyjątkowe łaski, a co mówi Biblia? "Tedy mu rzekł Jezus: Pójdź precz, szatanie! albowiem napisano: Panu Bogu twemu kłaniać się będziesz, i jemu samemu służyć będziesz." (Mt 4:10)

ad 2. Maria mówi, że będzie bronić swoich wyznawców. W Piśmie natomiast czytamy: "Bądź mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się ich, gdyż Pan, Bóg twój, idzie z tobą, nie opuści cię i nie porzuci." (Pwt 31:6) Czyli to Bóg nas chroni, a nie Jego stworzenia.

ad 3 i 4. Różaniec ma być bronią, dzięki niemu mają być odpuszczone grzechy, a w Biblii napisane jest: "A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone." (Jk 5:15); "On to został wydany za nasze grzechy i wskrzeszony z martwych dla naszego usprawiedliwienia." ( Rz 4:25); "Przekazałem wam na początku to, co przejąłem; że Chrystus umarł - zgodnie z Pismem - za nasze grzechy" ( 1Kor 15:3).

ad 5, 6 i 7. Dusza, która poleci się Marii, nie zginie. To odwrotnośc słów Boga. "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne." ( J 3:16); Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?" (J 11:26)

ad 9. Biblia nic nie mówi o czyśćcu.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ad 10. Maria obiecuje wysoki stopień chwały w niebie, jeśli ktoś będzie odmawiał różaniec, a Bóg mówi w swoim Słowie tak: "Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale." ( Rz 8:17). Pan obiecuje nam, że każde Jego dziecko jest królewiczem i dziedzicem.

ad 11. Maria mówi, że trzeba odmawiać różaniec, żeby otrzymać łaski, a Bóg mówi: "Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie." (Mk 11:24). Wcale nie trzeba odmawiać różańca, żeby Pan wysłuchał modlitw, należy się jedynie powoływać z wiarą na Jezusa. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu " (J 14:13)

ad 14. "Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi." (Rz 8:14); "Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie."( Gal 3:26); "Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg wysłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze!" (Gal 4:6)

 Zauważcie jak bardzo te objawienia sprzeciwiają się Biblii, jak wiele w nich dodatków, jak bardzo Maria zwraca uwagę na siebie a nie na Jezusa. W taki właśnie sposób należy badać objawienia i proroctwa, bo duchy zwodnicze próbują nam namieszać w głowie, ale mamy Słowo Boże, które jest żywe"skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca." (Hbr 4:12).

Nie wierzcie wszystkiemu co mówią ludzie! Sprawdzajcie to najpierw z Biblią i osądzajcie czy jest to pożyteczne.


Podziel się
oceń
1
1

Takie zdanie mają inni (24) | A jakie jest Twoje zdanie?

Krzyż NIE jest symbolem chrześcijaństwa!!

poniedziałek, 16 listopada 2009 4:21

  Od pewnego czasu  w Polsce  poruszany jest temat "Krzyża" mają  go znieść ze szkół ,urzędów i tp...
Słuchając wypowiedzi Polaków każdy jest oburzony ,bo jakże można  to uczynić ,przecież  to symbol chrześcijaństwa??Chrześcijaństwa??a  kto to powiedział,że  krzyż  jest symbolem chrześcijaństwa?? NIKT!  tzn Bóg  tego nie powiedział  ,to kto??
Biblia mówi BÓG MÓWI;
Ewangelia Łukasza 14, 27

„Kto nie nosi swego krzyża, a nie idzie za mną, ten nie może być moim uczniem"
.

 Nieść krzyż czyj ten co Jezus  go niósł i został na nim ukrzyżowany?Nie! Biblia mói "Swój krzyż" Mój i twój .Chwileczkę  czy to oznacza,że  mam  zrobić sobie  krzyż  taki wielki i nieść go  jak niósł  go Jezus? Nie! powyższy werset mówi aby nieść swój krzyż ,i iść za Jezusem .. Ale jak mamy ten krzyż nosić? Na szyji ? mamy go mieć na ścianie? ,czy nawet w aucie? NIE!  to ma być  krzyż duchowy mamy swoje ciało krzyżować Biblia mówi a nie  uwiesić sobie go na szyji lub na ścianie w domu!  Mamy nosić só krzyż każdego dnia ,umartwiać swoje ciało  od tego świata  to  jest właśnie ten krzyż  o jakim jest mowa w Biblii.
  Ludzie myślą,że jak uwieszą sobie krzyż na szyji ,lub na ścianie w  domu to już są  chrześcijańmi . P-O-M-Y-Ł-K-A  drogi przyjacielu! Jezus nie chciał abyś  ten  krzyż nosił na szyji lub trzymał na ścianie w swoim domu.Ale  Jezus pragnie abyś ten krzyż  nosił codziennie w swoim sercu i krzyżował swoje ciało od przyjemności  tego świata!
  

Krzyż  jest niechrześcijański!!!

Krzyż ma stosunek bezpośredni do kultu słońca. Szliman zauważał, że obraz krzyża był obecny na wszystkich wyrobach z gliny i wrzecionach, znalezionych pobliżu od Troady (w regionie Troi)(ERE, tam że, str. 325).ten wizerunek był przeplatany z dyskiem słonecznym. Czasem można zobaczyć, że te dwa elementy dekoracyjne są zestawiane.

U Indian można spotkać różnostronny krzyż, przeplatany dyskiem słonecznym.

Krzyż zwykle stawiali obok rozstaju drogi, takim czynem krzyż stał się obiektem oddawania czci.

W wieku brązy, szczególnie wśród gałów, krzyż bardzo często można było widzieć na glinianych i jubilerskich wyrobach, a także na monetach.

Krzyż można było spotkać w Meksyku, Peru i Ameryce Centralnej. Tam krzyż służy oznaczeniem czterech wiatrów, które przynoszą deszcz.

Indianie z plemienni dakotów także wykorzystywali krzyż dla oznaczenia czterech wiatrów.

Naj wczesnym obrazem krzyża uważają hieroglif chiński, oznaczający słowo ziemia. Hieroglif ten przedstawia ideogram w kształcie różnostronnego krzyża w kwadracie.

Krzyś w kole słonecznym widocznie przedstawia cztery rzeki raju. W Biblii idzie mowa o rzece, co bierze początek w Edenie; jej wody ciekną w cztery rękawy.

Takim czynem ta idea pokazuje historię biblijną (Rod. 2:10). Różnica tylko w geografii rzek. W miejscowej mitologii także spotyka się upominanie o żywej wodzie, co pochodziła z głównego źródła, t.z. Boga poprzez gwiazdę poranną. Którą był szatan.

Więc mowa idzie o dość poważnej formie bałwochwalstwa, która przejawia się w symbolice krzyża. Symbol tan ma bezpośredni stosunek do kultów słonecznych. bez żadnej wątpliwości krzyż jako symbol zmartwychwstania w nowego życia beznadziejnie ugrzązł w kultowej etymologii dawnych zasadach wiary.

Większe rozpowszechnienie swastyka nabiera w granicach japońskiego i chińskiego buddyzmu. Symbol ten zjawia się na piedestałach Buddy i bodhisatwy w granicach kultów mahajany.

Krzyż w chrześcijaństwie

 

Znak krzyża

 

Rozpowszechnienie krzyża w granicach chrześcijaństwa odbywało się tak że, jak i ekspansja dogmatu Trójcy. Tertulian nalegał, żeby każdy etat kształtowania chrześcijańskiego był oznaczony małym krzyżykiem na czole wierzącego. Stąd obwinienie w bałwochwalstwie stało się zupełnie uzasadnionym.

Rzymskie autorzy katolickie przyznają, że krzyż stał się ślubem a prawdziwego kultu. A Didreau mówi:

Krzyż czcili prawie także, jak i samego Chrystusa; temu świętemu kawałku drzewa oddawali cześć na równi z samym Bogiem.

Jest trudne to zaprzeczyć. Ponieważ nie jest dla nikogo tajemnicą, że krzyż przyszedł do chrześcijaństwa z kultów mistycznych. Z czasem ta kultowa realia zajęła bardziej mocne pozycji, ale wczesne kościoły Boga nigdy nie czcili krzyż jako boski symbol. takie formy oddawania czci pogańskiej jak niedzielne mszę, Pascha Pogańska i Wielkanoc byli zapożyczone z kultów słonecznych.

Nie podlega wątpliwości to, że krzyż, który później było stawiano na drogach, pierwotnie był wykorzystywany jako symbol falliczny. Przyszedł do chrześcijaństwa razem z matką bogini Hekatą, którą później stali nazywać Madonną.

Znak krzyża zawsze był przyjmowany w mitologii wielostronnie. I jako symbol nieśmiertelności i życia wiecznego, i jako symbol wcielenia Bóstwa. Ponieważ pojęcie "Bóstwo" rozumie "nieśmiertelność" (jak obowiązkowy atrybut Bóstwa), krzyż jest symbolem, z jednej strony, przejawu Boskiego, a z innej - przezwyciężenie śmierci, właściwej tej koniecznej realności; przecież tak duchowość, jak i nieskończoność są atrybutami Bóstwa (porównamy w tym związku kulty umierających i zmartwychwstałych bogów: Ozyrysa, Wakha, Dyonisa, Attisa i in., to znaczy wyższość życia nad śmiercią). Krzyż także symbolizuje nowe Drzewo życia "zamiast" tego, które pozostało w straconym Raju (patrz. Rodzaju, rozd. 2).

W księdze Zachariasza 12:10 widzimy, że śmierć zwykłe następowała temu, że człowiek zostawał przykuty gwoździami. Teraz nie można powiedzieć na pewno, czy byli to dwie zwykle belki złożone na krzyż lub krzyż jako realia pogańska; ponieważ sam termin może oznaczać tak jedno jak i drugie.

Teraz to nie ma żadnego znaczenia, jeżeli tylko nie brać pod uwagę ten fakt, że kulty przyszli do chrześcijaństwa i stali się prawne.

Drugi Sobór w Nicee (787), skierowany na reformacje niepoprawnego użycia symboli i skończenie sporów obrazoburców ustalił, że poprawnym było oddanie czci wierzących "drogocennemu krzyżu", jak i obrazom Chrystusa, Błogosławionej Panny i świętych (Kat. Encyk. Cyt).

Sobór ustalił, że kult Latry jedyny należy naturze boskiej. Więc byli ustalone obiekty i formy oddania czci, co nie odpowiadali naturze boskiej. Ale twierdzenie, że oddanie czci obrazom śmiertelnych ludzi jest sprzeczne z prawdziwą nauką Biblii. Koncepcja tego, że obrazy mogą być nasycone naturą boską są absurdalne. Modlitwa, nawet do ducha umarłego świętego, co jest terminem, który poszerza się na wszystkich wybrańców, jest nie tylko nie biblijna, ale demonstruje całkowite niezrozumienie nauk biblijnych, które dotyczą zmartwychwstania. Rzeczywiście, stronnika poprosili by modlić się idee, która zwrócona do Boga, możliwie pod opieką Chrystusa, oczekując zmartwychwstania. Istota sama po sobie nie zna nic. koncepcja ta jest absurdalną dla chrześcijaństwa i może dotyczyć animistskiej kosmologii kultów Misteria. Takie niezrozumienie zrodziło błędy soborów w Niceę I i Konstantynopolu I. Doprowadziło to do całkowitego niezrozumienia nauki biblijnej o naturze boskiej, którą panują wszyscy wybrańcy.

Więc symbolem zostało pełne koło, i obrazy Misteria wzięli górę nad chrześcijaństwem, będąc centrum oddania czci.

Z powiedzianego wyżej można zrobić wniosek, że wykorzystanie krzyża filozoficznie jest zaprzeczone przez chrześcijaństwo - nie tylko na tych podstawach, ale także temu, że koncepcja, wymienione wyżej, które logicznie należą Bogowi i są prostą prerogatywą Boga, w tam symbolizmie są przepisywane Chrystusowi, jak byli przypisywane bogom Misteria.

Zmartwychwstanie odbywa się jako akt władzy bożej. Tylko Bóg jest nieśmiertelny (1 Tym. 6:16). Chrystus posłusznie spełnia wolę, oddając swe życie tej władze (Jan 10:18). Zmartwychwstanie jest aktem władzy bożej, ponieważ on jedyny jest nieśmiertelny (1 Tym. 6:16). Ale Syn boży, boski i niewinny Męczennik, co przelał swą krew na przyrządzie męczennictwa za grzechy wszystkiego rodu ludzkiego, dzięki temu zrobił krzyż symbolem najwyższego honoru i sławy, symbolem odkupującej błogości, zbawienia i życia wiecznego. Krzyż jest często upominany w Piśmie Świętym dla oznaczenia odkupującej ofiary krzyżowej Pana Jezusa Chrystusa i Jego podporządkowanie swemu Ojcu nawet po śmierci (Tes. 2:8). Chrystus, który ofiaruje, oni wszyscy, kto ofiaruje, są jednego (KJV) pochodzenia (enos pantes) (do Heb. 2:11 ESV). Wykorzystanie termina (enos pantes) oznacza, że oni wszyscy od jednego, całkiem, we wszystkich stosunkach, wszystkimi drogami (Taiers). NIV próbuje zmienić tekst, tłumacząc go jak z jednej rodziny.

Tylko jednemu Bogu możemy modlić się i oddawać cześć (Łukasz 4:8; Jan 4:23; Apok.19:10; 22:9). Krzyż został symbolem siebie samego, jak obraz postawiony Mojżeszem (Liczb 21:8-9), stal się symbolem siebie samego i takim czynem przeksztalczył się do bałwochwalstwa.

Z powiedzianego wyżej symbolizm, co otacza krzyż, a także pracy i kształty, sami byli wypełnione koncepcjami, co przyszli do chrześcijaństwa. Koncepcji te pochodzą od dawnych form oddania czci, które przyszli lub rozpłynęli się wśród narodów i plemion. Określenie pochodzenia i stosunków zrobione w prace wyżej. Krzyż jako symbol, nie jest bezpiecznym środkiem ozdoby.

Przypisywanie krzyża Chrystusowi, jak obraza obiektu oddania czci jest naruszeniem drugiego przykazania. ta koncepcja czy doktryna przypisuje ciężki grzech Chrystusowi, który staje się równy Bogu, chociaż Biblia twierdzi, że on nie był takim (Jan 14:28, Tes. 2:6). Takie koncepcji nie byli wykorzystywane kościołem w ciągu pierwszych dwóch wieków i byli rozpatrywane jak bałwochwalstwo. Wielu z naszych ludzi byli skazani na męki za to, że odmówili się przyjęciu krzyża jako symbolu wiary.
[http://www.logon.org/Polish/Z/p039z.htm]

Patty&Mick


Podziel się
oceń
0
0

Takie zdanie mają inni (21) | A jakie jest Twoje zdanie?

Świat zmierza już ku końcowi!

sobota, 07 listopada 2009 5:16

 
Kiedy włączymy  czy to radio czy tv  za każdym razem słyszymy na temat "Świńskiej Grypy" Ta choroba  ogarnęła cały świat wiele narodów  walczy z tym  szczepionki  itd itd  Śmierć jednak zbiera swoje żniwo!
 W Ameryce już  ponad  MILION  Ludzi jest zarażonych!  Cały świat został opanowany przez słynną  chorobą "Świńskiej Grypy"
    Kiedyś  pisaliśmy  o proroctwie  pewnego Amerykańskiego Pastora
DAVIDA WILKERSONA   Co to było za proroctwo  można  przeczytać   na Jego stronie 
LINK do strony DAVID WILKERSON po Polsku

 Słowa  Pastora  ;

NIEDŁUGO WYDARZY SIĘ NIESZCZĘŚCIE RUJNUJĄCE ZIEMIĘ.

BĘDZIE TO TAK PRZERAŻAJĄCE, ŻE WSZYSCY BĘDZIEMY SIĘ BAĆ - NAWET NAJBARDZIEJ BOGOBOJNI WŚRÓD NAS
.
     Czy On miał na myśli  tą  okrótną  chorobę  czy jednak  ma nas spotkać znacznie coś GORSZEGO???!!
Końcowe  słowa Pastora  brzmiały ;

Nie wiem, kiedy to wszystko się wydarzy, ale wiem, że to jest już niedaleko. Otworzyłem przed wami moją duszę. Zróbcie z tym, co chcecie.!
 
Czy  to się nie dzieje już  teraz??Nie wiem  czy tu chodziło o tą  chorobę ? Myślę,że  może i Bóg to chciał mu ukazać  bo jakże  ta choroba jest niebespieczna  setki ludzi umiera na  to Tysiące  setek  jest zarażonych i  wygląda na  to,że  nie da się  tego  zaczymać .  A może jednak  Bóg chciał  przekazać Davidowi  znacznie coś  gorszego tylko co??Aż  strach myśleć  co to  może  być!
   Módlmy się  do Pana  o to aby nas  ustrzegł od tego  ... Świat zmierza  ku końcowi żyjemy w czasach gdzie wsyztsko się może już zdarzyć .Za niedługu  ludzkość będzie  przyjmować  czipy  na rękę  .Ten czip będzie miał taką samą wartość jak Karta  kredytowa , dowód osobisty ,karta  zdrowia  to będzie  czip którym bedziesz  się okazywał  u lekarza  w banku, w sklepie , po prostu wszędzie, bez  tego nie kupisz nie sprzedasz!  Czy to jest dobre? NIE bo ten czip  to  to o czym mówi Biblia ZNAMIE BESTI- 666!!  Czy  przyjmiesz ten czip czy dasz sobie go wszyć w rękę drogi czytelniku?? Wybór należy do ciebie . Bo  my jesteśmy  tego pewni,że  nie przyjmiemy znaku BESTI 666  na swoje ciało  !  Biblia nas przed tym ostrzega   jak i przed wielomia innymi rzeczami  co dany człowiek z tym zrobi jego wybór.
  Kochani  módlmy się do Boga  przez JEZUSA CHRYSTUSA jako naszego JEDYNEGO pośrednika  o to aby nas ustrzegł  przed  tym wszystkim,albo dał  wytrwałość  w tym aby się  Jego  [Jezusa Chrystusa]nie wyrzec i abyśmy kiedy zamkniemy swe oczy mogli je otworzyć na nowo widząc  wtedy przed sobą KRÓLA CHWAŁ Jezusa Chrystusa! Amen!
Mick & Patty


Podziel się
oceń
0
0

Takie zdanie mają inni (10) | A jakie jest Twoje zdanie?

http://www.youtube.com/watch?v=UxitVDt9gz0&feature=player_embedded

środa, 18 października 2017

NASZ LICZNICZEK :  451 264  

...a gdyby z Biblią obchodzić się tak jak z telefonem komórkowym? ...byłaby zawsze w kieszeni ...zaglądałoby się do niej kilka razy dziennie ...wracałoby się do domu gdyby się jej zapomniało ...a gdyby używać jej do otrzymywania wiadomości tekstowych? ...a gdyby traktować ją jak coś,bez czego nie można żyć? ...a gdyby dać ją dzieciom w prezencie? ...a gdyby używać jej w podróży? ...a gdyby używać jej w nagłych wypadkach? ...z tym,że Biblia jest praktyczniejsza od telefonu komórkowego, bo nie ma zmartwienia, że nagle zerwie połączenie, ponieważ Bóg zapłacił już rachunek...

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

"Wiem, że Ty możesz wszystko i że żaden twój zamysł nie jest dla ciebie niewykonalny.Któż jest w stanie zaciemnić twój zamysł nierozsądną mową? Aleć to ja mówiłem nierozumnie o rzeczach cudownych dla mnie, których nie rozumiem.Słuchaj, proszę. I ja chcę mówić; będę cię pytał, a Ty racz mię pouczyć! Tylko ze słyszenia wiedziałem o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię." /Księga Joba 42, 2-5/ ...Tylko ze słyszenia wiedziałam o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię!! JEZU dziękuję Ci, że mogłam Cię poznać! Że przejąłeś ster mojego życia i mnie prowadzisz...wiem, że z takim sternikiem pokonam każdą przeszkodę, będę trzymać prawidłowy kurs i bezpiecznie dotrę do celu - żywota wiecznego:)... i proszę, nie pozwól mi na to, abym chciała kiedykolwiek stanąć za sterem...wiesz, że to by miało tragiczny koniec.Bo tylko Ty znasz drogę do tego celu...< Życzymy wspaniałej podróży z JEZUSEM przez całe życie! <

Kto -szuka nie błądzi

Wpisz swoj adres e-mail jeśli chcesz aby cię powiadomiono o naszym nowym wpisie.

"Panie Jezu Ty zmieniłeś życie me,miłosnym głosem wołałeś mnie i przytuliłeś mocno w ramiona Swe. Usłyszalam Panie kiedyś twój głos przyjołam Twoje wezwanie,Wyżekłam się o Boże mój tego świata i wybrałam Cię.Chcę być już z Tobą Panie mój ze szczęścia płakać u Twych stóp,chcę być w objęciach Twoich już i mocno trzymać ramię Twę! Moja dusza Panie kocha Cię tęskni i uwielbia,moja dusza Panie pragnie Tylko Cię.Panie Jezu jesteś życiem mym ,słodkościa moich ust.Panie Jezu jesteś życiem moim już."

Kazania

Nasze strony

"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" Mat 11-28.

Naszym celem jest głoszenie ewangelii. Dobrej Nowinie o Jezusie Chrystusie!!

"Tak mówi Pan: Oto ja daję wam do wyboru: drogę życia albo drogę śmierci"Jer.21-8.

Zyjemy dla Jezusa :)

"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną". Obj 3-20

Jesteś naszym gościem: 451264
Nasze wpisy
 • liczba: 484
 • komentarze: 5446
Tyle już działamy: 3908 dni
stat4u

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl