Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 739 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

BOŻE NARODZENIE — święto religijne czy świeckie?

czwartek, 08 grudnia 2011 5:58

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M I K O L A J

 

  W WIELKIEJ BRYTANII zasłynął jako Father Christmas. W USA nadano mu imię Santa Claus. Rosjanie nazywają go Dziadkiem Mrozem, a Polacy świętym Mikołajem.  Dla wielu ten wesoły staruszek z wielkim brzuchem i śnieżnobiałą brodą stanowi główny symbol Bożego Narodzenia. Ale powszechnie wiadomo też, że święty Mikołaj jest postacią mityczną, która wywodzi się z opowieści o żyjącym w IV wieku biskupie Miry (leżącej na terenie dzisiejszej Turcji).  Obyczaje i tradycje zawsze wywierały ogromny wpływ na różne uroczystości i nie inaczej jest w wypadku Bożego Narodzenia. Legenda o świętym Mikołaju to tylko jeden przykład powiązania ludowych podań z popularnym świętem. Chociaż niektórzy twierdzą, iż zwyczaje bożonarodzeniowe są oparte na sprawozdaniu biblijnym, w rzeczywistości większość z nich swymi korzeniami sięga pogaństwa.

 

 

C H O I N K A

 


Podobnie ma się rzecz z choinką. W dziele The New Encyclopœdia Britannica czytamy: „Czczenie drzew, powszechne wśród pogańskich mieszkańców Europy, zachowało się po ich przejściu na chrystianizm w postaci skandynawskich zwyczajów, polegających na dekorowaniu domu i stodoły zielonymi gałązkami na Nowy Rok w celu odstraszenia złych mocy oraz na przygotowywaniu drzewka dla ptaków z okazji Bożego Narodzenia”.

Jedna osoba kobietka po 40 stce  na swoim blogu napisala do mnie ze dobrze ze nie wierze w choinke bo by mi Mikolaj pod nia rozge zostawil  :) 

Wstyd kochana ze w tym wieku jeszcze w Mikolaja wierzysz  :P

Mi prezety maz przynosi  setki razy do roku a nie  jak tobie raz w roku Mikolaj :) 

Ta sama kobietka  na swoim blogu napisala do mnie ze jej wiara katolicka trwa przeszlo 2 tysiace lat a nasza  od zalozenia jakiegos nawiedzonego  od niedawna :) 

 

 Iles tysiecy  lat temu  wstecz katolicie  „Boże Narodzenie (…) było okresem pijatyk, podczas którego chwilowo odstępowano od przyjętych norm postępowania i pogrążano się w nieokiełznanych hulankach, swoistym grudniowym karnawale”.  Osoby, które traktują Boże Narodzenie z nabożną czcią, mogą się poczuć zaniepokojone tym opisem. Dlaczego ktoś miałby znieważać święto upamiętniające narodziny Syna Bożego? Odpowiedź może cię zdziwić.  Zły fundament wiary i szatanski ludzki pomysl tych Swiat...ktory nic sie do dzis nie zmienil! Do dzis sa w ten dzien obrzarstwa i Hulanki  i pijactwo!

Wkladanie w Jezusa do kolyski i robienie z Niego Niemowlaka to robienie z Boga kpin!

Kochani jesli w wasze np 45 :) urodziny zakladaja wam pampersa i w kladaja do lozeczka i spiewaja kolysanki  to szczerze Smiesznie to musi wygladac jak tak samo siebie traktujecie jak   Jezusa w BN! Nie bylo by Wam glupio? Nie byli byscie zli na rodzine  ? Jak by z Was kpiny robiono?? 

Jesli by Bog chcial aby obchodzono urodziny jego Syna napisane by bylo o tym w Bozym Slowie a niestety nie ma wzmianki o tym swiecie !


Od swego pojawienia się w IV wieku n.e. święta Bożego Narodzenia wzbudzały kontrowersje. Na przykład wątpliwości nasuwała data narodzin Jezusa. Ponieważ Biblia nie podaje ani dnia, ani miesiąca, w którym Chrystus przyszedł na świat, wysuwano różne propozycje. W III wieku grupa egipskich teologów wyznaczyła dzień 20 maja, ale inni opowiadali się za wcześniejszą datą, na przykład za 28 marca lub 2 bądź 19 kwietnia. Do XVIII stulecia narodziny Jezusa skojarzono już z każdym miesiącem roku! Jak zatem został ostatecznie wybrany dzień 25 grudnia?

Większość uczonych zgadza się, że to Kościół katolicki obrał 25 grudnia na obchody narodzin Jezusa. Dlaczego?

chrześcijanie z pierwszych wieków chcieli, by ów dzień zbiegł się z rzymskim świętem ku czci ‘narodzin słońca niezwyciężonego’ ”. Ale z jakiej przyczyny chrześcijanie, których poganie tak zajadle gnębili przez ponad dwa i pół wieku, nagle ulegli swym prześladowcom?  

Początki zepsucia szatanskiej nauki!

W I wieku apostoł Paweł ostrzegł Tymoteusza, że do zboru chrześcijańskiego wślizgną się „ludzie niegodziwi i oszuści” i wprowadzą wielu w błąd (2 Tymoteusza 3:13). Owo wielkie odstępstwo rozpoczęło się po śmierci apostołów (Dzieje 20:29-30).

Jakże prawdziwe okazały się słowa Pawła! Prawdziwy chrystianizm został niejako wchłomęty przez pogańskie zepsucie. A w żadnej dziedzinie owo skażenie nie było tak widoczne, jak w obchodzeniu świąt Bozego Narodzenia!

W rzeczywistości jedynym świętem, które nakazano obchodzić chrześcijanom, jest Wieczerza Pańska (1 Koryntian 11:23-26). Pierwsi chrześcijanie nie brali udziału w żadnych rzymskich uroczystościach, ponieważ wiązały się z nimi bałwochwalcze praktyki.I tak jest do dzis Prawdziwi Chrzescijanie nie obchodza zadnych rzymskich katolickich Swiat  ku czci balwanom.

 ‘Miłujcie prawdę i pokój’

 

Kiedy Jezus przebywał na ziemi, powiedział swym naśladowcom: „Bóg jest Duchem, a ci, którzy go czczą, muszą oddawać cześć duchem i prawdą” (Jana 4:24). Jezus żył zgodnie z tymi słowami. On zawsze mówił prawdę. W sposób doskonały naśladował swego Ojca, " Boga prawdy” (Psalm 31:5; Jana 14:9)


Na kartach Biblii Bog wyraźnie objawił, że nienawidzi wszelkiego zakłamania(Psalm 5:6). Czyż w takim razie nie zakrawa na ironię, iż tak wiele zwyczajów bożonarodzeniowych trąci fałszem? Zastanów się, na przykład, nad historyjką o świętym Mikołaju. Czy próbowałeś kiedyś wytłumaczyć dziecku, dlaczego Mikołaj woli wchodzić do domu nie drzwiami, lecz kominem, jak przyjęło się twierdzić w wielu krajach? I w jaki sposób udaje mu się odwiedzić miliony domów w ciągu zaledwie jednego wieczoru? A co powiedzieć o latającym reniferze? Kiedy z czasem dziecko się dowie, że było oszukiwane, czy nie zachwieje to jego zaufania do rodziców?

Dzieło The Catholic Encyclopedia otwarcie stwierdza: „Pogańskie zwyczaje (…) przeniknęły do Bożego Narodzenia”. Dlaczego zatem Kościół katolicki oraz inne religie chrześcijaństwa dalej obchodzą święto, którego praktyki nie mają chrześcijańskiego pochodzenia? Czyż nie oznacza to tolerowania nauk pogańskich?

Fakty dotyczące dzisiejszych obchodów Bożego Narodzenia z pewnością nie brzmią zachęcająco. Owo święto zostało w znacznej mierze spreparowane i wiele wskazuje na jego niechlubną przeszłość. Dlatego miliony chrześcijan postanowiły z czystym sumieniem nie obchodzić Bożego Narodzenia. Na przykład chłopiec imieniem Ryan mówi: „Ludzie robią tyle szumu wokół kilku dni w roku, podczas których rodzina zbiera się razem i wszyscy są szczęśliwi. Ale cóż w tym szczególnego? Moi rodzice dają mi prezenty bez względu na porę roku!”. Pewna dwunastolatka wyjaśnia: „Nie czuję się pokrzywdzona. Dostaję prezenty przez cały rok, nie tylko jednego wyjątkowego dnia, gdy ludzie czują się zobowiązani je kupować”.

 

Prorok Zachariasz zachęcał swych rodaków, Izraelitów: „Miłujcie więc prawdę i pokój” (Zachariasza 8:19). Jeżeli tak jak Zachariasz oraz inni starożytni mężowie wiary ‘miłujemy prawdę’, to czy nie powinniśmy unikać wszelkich fałszywych uroczystości religijnych, które zniesławiają „żywego i prawdziwego Boga”,  (1 Tesaloniczan 1:9).

 

Brzydzę się waszymi świętami. Idź precz ode Mnie ze zgiełkiem twoich pieśni. Niech sprawiedliwość wyleje się jak woda i miłość jak potok nigdy nie wysychający ( Amosa 5, 21.23-24)


Podziel się
oceń
1
3

Takie zdanie mają inni (6) | A jakie jest Twoje zdanie?

http://www.youtube.com/watch?v=UxitVDt9gz0&feature=player_embedded

środa, 18 października 2017

NASZ LICZNICZEK :  451 308  

...a gdyby z Biblią obchodzić się tak jak z telefonem komórkowym? ...byłaby zawsze w kieszeni ...zaglądałoby się do niej kilka razy dziennie ...wracałoby się do domu gdyby się jej zapomniało ...a gdyby używać jej do otrzymywania wiadomości tekstowych? ...a gdyby traktować ją jak coś,bez czego nie można żyć? ...a gdyby dać ją dzieciom w prezencie? ...a gdyby używać jej w podróży? ...a gdyby używać jej w nagłych wypadkach? ...z tym,że Biblia jest praktyczniejsza od telefonu komórkowego, bo nie ma zmartwienia, że nagle zerwie połączenie, ponieważ Bóg zapłacił już rachunek...

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

"Wiem, że Ty możesz wszystko i że żaden twój zamysł nie jest dla ciebie niewykonalny.Któż jest w stanie zaciemnić twój zamysł nierozsądną mową? Aleć to ja mówiłem nierozumnie o rzeczach cudownych dla mnie, których nie rozumiem.Słuchaj, proszę. I ja chcę mówić; będę cię pytał, a Ty racz mię pouczyć! Tylko ze słyszenia wiedziałem o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię." /Księga Joba 42, 2-5/ ...Tylko ze słyszenia wiedziałam o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię!! JEZU dziękuję Ci, że mogłam Cię poznać! Że przejąłeś ster mojego życia i mnie prowadzisz...wiem, że z takim sternikiem pokonam każdą przeszkodę, będę trzymać prawidłowy kurs i bezpiecznie dotrę do celu - żywota wiecznego:)... i proszę, nie pozwól mi na to, abym chciała kiedykolwiek stanąć za sterem...wiesz, że to by miało tragiczny koniec.Bo tylko Ty znasz drogę do tego celu...< Życzymy wspaniałej podróży z JEZUSEM przez całe życie! <

Kto -szuka nie błądzi

Wpisz swoj adres e-mail jeśli chcesz aby cię powiadomiono o naszym nowym wpisie.

"Panie Jezu Ty zmieniłeś życie me,miłosnym głosem wołałeś mnie i przytuliłeś mocno w ramiona Swe. Usłyszalam Panie kiedyś twój głos przyjołam Twoje wezwanie,Wyżekłam się o Boże mój tego świata i wybrałam Cię.Chcę być już z Tobą Panie mój ze szczęścia płakać u Twych stóp,chcę być w objęciach Twoich już i mocno trzymać ramię Twę! Moja dusza Panie kocha Cię tęskni i uwielbia,moja dusza Panie pragnie Tylko Cię.Panie Jezu jesteś życiem mym ,słodkościa moich ust.Panie Jezu jesteś życiem moim już."

Kazania

Nasze strony

"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" Mat 11-28.

Naszym celem jest głoszenie ewangelii. Dobrej Nowinie o Jezusie Chrystusie!!

"Tak mówi Pan: Oto ja daję wam do wyboru: drogę życia albo drogę śmierci"Jer.21-8.

Zyjemy dla Jezusa :)

"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną". Obj 3-20

Jesteś naszym gościem: 451308
Nasze wpisy
  • liczba: 484
  • komentarze: 5446
Tyle już działamy: 3908 dni
stat4u

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl