Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 738 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Wywyzszanie sie

niedziela, 19 lutego 2012 12:10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”

Ewangelia Mateusza 20.25-28 „Ale Jezus, przywoławszy ich rzekł: Wiecie, iż książęta narodów nadużywają swej władzy nad nimi, a ich możni rządzą nimi samowolnie. Nie tak ma być między wami; ale ktokolwiek by chciał między wami być wielki, niech będzie sługą waszym. I ktokolwiek bu chciał między wami być wielki, niech będzie sługą waszym. I ktokolwiek by chciał być między wami pierwszy, niech będzie sługą waszym. Podobnie Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył i oddał życie swoje na okup za wielu.”

 

 

 

Obserwujac to Co sie dzieje na swiecie ,przekracza ludzkie pojecia... Jak jeden od drugiego sie wywyzsza,jak zadaja aby mowiono im Na

 

-->Pan/i  profesorze*docencie*Inzynierze*Magistrze*Polkowniku*Pani/e doktorze*Panie generale*Mecenasie  Kowalski....

 -->Nasza Przeielebnosc*Arcybiskubie*Ojcze Swiety Iksinski....

 I jak sie ominie choc jeden tutul czlowiek sie zwyczajnie  OBRAZA!Bo jak on/a mogl/a do mnie powiedziec po Imieniu? Przeciez ja  jestem Profesorem etc etc etc...Nie po to sie tyle lat uczylem/am  aby mi mowiono po imieniu ....

 Tak samo jest w kosciele katolickim

 

*Nasza Przewielebnosc  caluje sie ich po  rece  klekajac lub uginajac kolano ,oddajac Mu poklon ...Uznajac go zatem wyzszego od siebie ...

 

--> Nie klękaj przed ludźmi bo to widzi Pan.Nie może stworzenie ponad Bogiem stać. Nie zapomnij kogo masz sie BAC!

 

 Ludzie sie ucza  studjuja,,, koncza rozne tytuly...szkoly  , sa profesorami,doktorami... Ucza sie lata tylko po to aby oznajmic swiatu po tylu latach nauki  ,ze czlowiek powstal z malpy ! Czy to nie smieszne? A moze skandaliczne i zalosne?

 

--> My nie jestesmy przeciwni ludziom uczonym ! Tylko w jaki sposob ta swoja wiedze i wykrztalecenie wykorzytsuja  dla dobra drugiej osoby.

 

Czy wykorzystuja tylko poto ,aby krasc i oszukiwac i bogacic sie na ludziach biednych...

 np"Doktorzy zamiast leczyc  biora lapowki"

 Czy poprostu z miloscia ta swoja wiedze  wykorzytsuja  aby pomoc drugiej osobie!

 

A wiec...  Przestanmy sie lodzic!!  biblia wyraznie mowi jednoznacznie!

 -->Jesli kradniesz ,oszukujesz,klamiesz ,wykorzystujesz druga osobe ,i ponizasz  ja bo nie  jest tak wyuczona jak Ty ! To nietrudz sie bo napewno tam "do nieba" sie nie dostaniesz!

 

Bo w Bibli napisane jest

 „Nic nieczystego nie wejdzie do Królestwa Niebieskiego (Ap 21,27)

 

 -->W naszym kosciele,  jak rowniesz  w szkole chrzescijanskiej do ktorej nasz syn uczeszcza ,kladzie sie nacisk na ;

 -->Milosc do Boga

  -->Milosc do blizniego

 

Bo naprzyklad czlowieku uczony,jesli Ty tu na ziemi nie chcesz ze mna rozmawiac ,gardzisz mna i oczerniasz to czy tam w niebie nie bedziesz  robil tego samego?

 

A wiec albo ja albo Ty sie tam dostaniesz.Bo jesli oboje sie tam znajdziemy to  z tego nieba zrobi sie pielko!  A wiec zatem Jesli ja sie tam dostane to napewno Ciebie tam nie bedzie!

 Dlatego Bog wyraznie i stanowczo zaznacza Kto sie tam dostanie........

  

 Hierarchia koscila Katolickiego...

 

CO jeden to madrzejszy ,co jeden to  ma wiecej tytulow... szkol ukonczonych!

 A ludzi utwierdzaja w tak wielkeij ciemnocie i zaklamaniu ,Gloszac nauki klamliwe ,falszywe i niezgodne z Bozym Slowem!

 

Co Biblia na ten temat Mowi;

 

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą

 Biada wam nauczyciele Pisma i faryzeusze obéudnicy, bo objadacie domy wdów pod pozorem długich modlitw. Dlatego otrzymacie surowszy wyrok.

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.

Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą.

Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto?

  Dalej: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą.

 Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę?

 

Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga na niego i na wszystko, co na nim leży.

  A kto przysięga na przybytek, przysięga na niego i na Tego, który w nim mieszka.

 A kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na Tego, który na nim zasiada.

 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać.

  Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!

 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości.

  Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.

 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa.

Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.

 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych,

  i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków".

 Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków!

 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!

Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?

  

  Jezus napomina nas, byśmy nie wywyższali się ponad innych. Ta nauka dziś niemal całkiem zanikła. Na świecie panuje przekonanie, że jeśli zajmuje się dobre stanowisko, siedzi za biurkiem to jest się lepszym od tych którzy są niżej w hierarchii "Koscielnej " i "pracowniczej"

 

 W pracy szef,kierownik okazuje  pracownikom swoim  pogardę i wrogość.Uznajac sie za leprzych ,lepiej wykrztalconych  ...

 

W kosciele kaza na siebie mowic Prosze ksiedza,Nasza przewielebnosc... calujac ich po rekach ....

 

Czy tak to powinno wszystko wygladac???

 Czy powinnismy sie wywyrzszac jeden od drugiego?

 

" Kto się wywyższa, będzie poniżony"

 

 Nam "PEWNI  ludzie" wchodzac na Bloga zarzucaja  bledy ortograficzne,ze ich one raza?!  wyzywajac nas  od roznych.....

 Kochani jesli jestescie bez zadnego grzechu,jesli w zyciu nie popelniliscie ANI JEDNEGO bledu zucajcie wtedy kamieniami! A wiemy,ze KAZDY z nas w swoim zyciu zrobil nie jeden Blad i nie jednego byka ortograficznego.Juz nie mowiac o tym jak wiele uczonych osob Polakow  np. Tutaj w Perth popelnilo samobujstwa siedza w wieziueniu za korupsje  i czasem dzwonia do nas i prosza o modlitwie. Ludzie  ktorzy sie keidys do nas nie odzywali przes swoje  wielkie  mniemanie o sobie dzis dzwonia z wiezienia do nas i prosza aby sie o nich modlic aby nie  popelnili samobujstwa...

 

 Jest  jedna osoba Katoliczka jakze chrzescijanka ,nawolujaca do milosci Blizniego...a na swoim blogu! Ttm samym na Swoim blogu tez  wyzywa nas od Analfabetow i roznych ...... wstawiajac  przy tym minki pogardy do naszej osoby takie jak   etc etc etc...A czytajac  jej bloga  spotykamy sie  bledami  tez  ...

 

A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Mt 7:3

 Zyjac w Australii tutaj ludzie sa inni maja ukonczone szkoly,doktoraty,rozne tytuly ale sie mowi do kazdego po Imieniu.

 Do nauczycieli "nie mowimy o dzieciach malych" nie mowi sie Pani profesor  lecz doslownie po imieniu .Do lekarza nie mowi sie  Panie doktorze  tylko zwyczajnie po imieniu,W Australii  jest obce  nazwyanie sie tytuami i smieszne... Tradycyjne kazdy mowi sobie po Imieniu. Nikt tu sie nie tytuluje... Czy sie ma 50 lat  czy 18  kazdy do siebie mowi na Ty zwyczajnie posluguje sie  imieniem a nie tytulem. I nie jest to ,ze brak kultury ludzie maja  ale  Nikt nie uwaza sie za wyzszego od drugiego!

 

Znajac zycie  tylko Polacy sa do tego zdolni ,lubia sie wywyzszac ,aby kazdy   im sie klanial etc etc etc..Nawet w Australii tu w Perth NIE da sie zyc z Polakami,co jeden to madrzejszy,co jeden leprzy ,lepiej uczony ... I jak sie powie po imieniu to doslownie Buzia szeroka z jadem zlosci .Bo jak On/a mogl/a mi po imieniu powiedziec bo ja tyle tutulow mam ,bo ja   wyuczon/a jestem etc etc etc....

 

My w Australii nie utrzymujemy z Polakami bo jak wspomnielismy Nie da sie z nimi zyc! Kazdy wywyzsza sie  jaki to on bogaty ,co on nie ma ,jakie ma tytuly .Glowa boli i mdli od takich ludzi niestety. Kazdy chodzi z glowa podniesiona dumnie  i pogardza drugim wywyzszajac siebie samego ,bo czuje sie leprzym bo ma  kilka stowek wiecej ,lub leprza szkole skonczyl...

 

Nie mowie tu o ludziach tylko katolickich pochodzenia Polskiego  ale i  "Nowo narodzeni  chrzescijanie"Polacy" ,ktorzy mieszkaja w Perth " sa tez tacy  sami!  Smutne ale prawdziwe.!!

 

 

 -->My nikog tym artykolem nie oskarzamy i nie krytykujemy.ale Jezeli w srod Was-Nas Nie ma milosci do Boga i blizniego nie nalezycie do Bozej rodziny to nie ludzcie sie Bo na podstawie Biblii tam sie nie dostaniesz.Na co sobie zasluzysz to cie spotka.

 

Czy Ukradles zlotowke czy pol miliona  jestes w  Bozych oczach ZLODZIEJEM ! Jesli mowisz ze milujesz Boga a pogardzasz Bliznim  jestes Klamca . Tacy ludzie nie naleza do Bozej rodziny...

 

 1 Kor. 1:26-29 26. Przypatrzcie się zatem sobie, bracia, kim jesteście według powołania waszego, że niewielu jest między wami mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu wysokiego rodu,

27. Ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne,

(28. I to, co jest niskiego rodu u świata i co wzgardzone, wybrał Bóg, w ogóle to, co jest niczym, aby to, co jest czymś, unicestwić,

29. Aby żaden człowiek nie chełpił się przed obliczem Bożym.)

 

 

 

 

-->Ps.Zdjecia sa Autorstwem Wlascicieli Bloga Patty&Mick.

 


Podziel się
oceń
1
0

Takie zdanie mają inni (21) | A jakie jest Twoje zdanie?

Tatuaż w Piśmie Świętym i Krzyz!

piątek, 03 lutego 2012 12:41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Jakze wiele ludzi na swiecie  ma na sobie tatuaze... Niemal co 2 gi czlowiek ma go na sobie...

Pomysł robienia na ciele tatuażu wydaje się być dzisiaj bardzo kontrowersyjny i wzbudza wiele emocji .Jedni wykonali sobie na ciele dowolny znak, bez głębszej refleksji, czasami kierując się względami czysto estetycznymi. Drudzy przemyśleli dokładnie to, co ma zdobić ich ciało.I w jakiej czesci ...

Niemal kazdy mlody czlowiek na swoim ciele chce posiadac owy tatuaz,szczycic sie nim przed rowiesnikami  i przed spoleczenstwem... Moda na tatuaze  czy oby moda?

 

Czy  kaleczenie swego ciala  i chanbienie roznymi paskudnymi tatuazami jest czyms modnym??

NIE!

Czy  jak czytamy Slowo Boze  znalezlismy  w nim chocby wzmianke o tatuazu?? co Biblia mowi na temat tatuazy czy wiemy o tym? Czy  jak kazdy ponoc uwaza sie za wierzacego wie co Biblia mowi na ten temat?

Nie????

Poczytajcie co SLowo Boze mowi na temat tatuazy!

Otworzcie Biblie  jesli posiadacie w domu  i Czytajcie!

"Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan!""Kapłańska" 19, 28 

 Rozkaz  Boga do ludzi ktorzy w Niego wierza! wydaje się być jednoznaczny i nie podlegający żadnej dyskusji - żadnego tatuażu! 

Jedni "wierzacy" tatuluja sie po "chrzescijansku" z krzyzem wyrytym na reku czy ramieniu ...  i dumnie z tym chodza bo wytatuowali sobie krzyz.

Zauwazcie ze Biblia mowi,ze NASZE CIALA sa SWIATYNIA BOGA i kto niszczy SWIATYNIE BOGA tego zniszczy Bog.

Tatulujesz sie Niszczysz swiatynie w ktorej Bog mieszka!

: „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za /wielką/ bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele”!

Ta wspaniała prawda powinna odzwierciedlać się w tym, co robimy z naszym ciałem i gdzie przebywamy. Jeśli nasze ciała należą do Boga, powinniśmy mieć pewność, że mamy Jego wyraźne „przyzwolenie”, zanim je „uwidocznimy” tatuażami i piercingiem.

"Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą". 

Nasze ciała otrzymaliśmy od Boga i powinniśmy o nie dbać, 
gdyż są one Świątynią Ducha Świętego, który mieszka w nas. 

 

D R U G I     T E M A T 

KRZYZ

 

Moda na krzyze jest juz od wielu wielu pokolen...

Jedni wieszaja je w domu drudzy  w samochodzie ,jeszcze inni zakaldaja kolczykiz krzyzem,czy wisorki.lancuszki etc etc etc... Bo to znak Chrzescijanstwa  i milosci Jezusa do Nas ;P

  Jaka dzis jest moda? Na krzyze? 

Dlugi lancuch i krzyz po sam rosporek obijajacy sie  na lewo i prawo o zakem od spodni czy spodnicy... Tak tak nie wazne GDZIE go zawiesimy wazne ,ze symbolizuje nas ze jestesmy wierzacymi ...

Jedni tatuluja krzyz niemal na posladkach drudzy kolo pepka ,czy na reku.... i Kto wie GDZIE JESZCZE :-O

Jedni za kawal drewna ,blachy czy metalu  nawet palcami srodkowymi wymachuja tak bronia tego krzyza

 

Czy warto za kawalek blachy,drewna  podnosic reke na drigiego czlowieka?. Bic sie  w nienawisci  ?

NIE!

 Jedni uzywaja krzyza jako ozdobe bo Moda na krzyz nastala ,drudzy  traktuja go jako  zbawienie...

czy Biblia mowi aby bronic krzyza wystuganego z drewna,czy zrobionego z blachy?

Czy trzeba nosic krzyz na szyi ,czy wieszac go na scianie aby pokazac ze sie jes wierzacym?

N I E !!!!!

Jezus umar na krzyzu ! KRZYZ jest narzedziem zbrodni,morderstwa  wlasnie taki krzyz    o ktorego sie ciagle ludzie  Bija...Z nienawiscia  wyzwiskami  i piesciamy walcza o nieg...

Przyszli pod palc bronic NIBY symbola chrzescijanskiej milosci... 

Z zacisnietymi piesciami wyzwiskami na ustach ,oczernianiem innych ludzi  ... Ilez to Policja zamknela takich obroncow krzyza? Ilez  z nich reke podnioslo do bicia?? Ilez to ust wypowiadalo straszne przeklenstwa  broniac tego krzyza??

MNUSTWO!

 

 

O jakim krzyzu mowi Biblia?

Czy o takim drewnianym?Blaszanym?  aby wieszac go na szyiu uszach czy w aucie czy w domu?

NIE NIE NIE!

Ewangelia Łukasza 14, 27

„Kto nie nosi swego krzyża, a nie idzie za mną, ten nie może być moim uczniem"
.

 

O jakim krzyzu mowa??

O krzyzu DUCHOWYM ...

Nikt z nas nie wezmie 2 dech i nie zrobi z tego krzyza i bedzie go na plecach drzwigal codziennie...

Mowa jest o krzyzu DUCHOWYM 

Naszym Duchowym krzyzem jest nasze zycie ...mamy je krzyzowac umartwiac dla roznych pozadliwosci... Mamy ukrzyzowac sowje ciala  od grzechu...  Mamy na tym krzuzu zostawic nasze stare nawyki,nasze grzeszne zycie kazdego dnia mamy sie krzyzowac od tego swiata  ot grzechu tego swiata ... To jest krzyz  o jaki powinni walczyc Chrzescijanie.To jest krzyz jaki powinni nosic chrzescijanie!

Krzyz DUCHOWY!

Ewangelia Mateusza10;38 
"Kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien" 

 

"A ci, którzy należą do Jezusa Chystusa ukrzyzowali ciała swoje wraz z namiętnościami i żądzami". List do Galacjan 5; 24 

 

Nie ma nic zlego w dawaniu zdjecia krzyza w obrazku  i napisac o tym ze Jezus Umarl za nas na krzyzu....  


ALe traktowanie  krzyza  w kulcie   jest grzechem!Podziel się
oceń
1
2

Takie zdanie mają inni (20) | A jakie jest Twoje zdanie?

http://www.youtube.com/watch?v=UxitVDt9gz0&feature=player_embedded

środa, 18 października 2017

NASZ LICZNICZEK :  451 282  

...a gdyby z Biblią obchodzić się tak jak z telefonem komórkowym? ...byłaby zawsze w kieszeni ...zaglądałoby się do niej kilka razy dziennie ...wracałoby się do domu gdyby się jej zapomniało ...a gdyby używać jej do otrzymywania wiadomości tekstowych? ...a gdyby traktować ją jak coś,bez czego nie można żyć? ...a gdyby dać ją dzieciom w prezencie? ...a gdyby używać jej w podróży? ...a gdyby używać jej w nagłych wypadkach? ...z tym,że Biblia jest praktyczniejsza od telefonu komórkowego, bo nie ma zmartwienia, że nagle zerwie połączenie, ponieważ Bóg zapłacił już rachunek...

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
272829    

"Wiem, że Ty możesz wszystko i że żaden twój zamysł nie jest dla ciebie niewykonalny.Któż jest w stanie zaciemnić twój zamysł nierozsądną mową? Aleć to ja mówiłem nierozumnie o rzeczach cudownych dla mnie, których nie rozumiem.Słuchaj, proszę. I ja chcę mówić; będę cię pytał, a Ty racz mię pouczyć! Tylko ze słyszenia wiedziałem o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię." /Księga Joba 42, 2-5/ ...Tylko ze słyszenia wiedziałam o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię!! JEZU dziękuję Ci, że mogłam Cię poznać! Że przejąłeś ster mojego życia i mnie prowadzisz...wiem, że z takim sternikiem pokonam każdą przeszkodę, będę trzymać prawidłowy kurs i bezpiecznie dotrę do celu - żywota wiecznego:)... i proszę, nie pozwól mi na to, abym chciała kiedykolwiek stanąć za sterem...wiesz, że to by miało tragiczny koniec.Bo tylko Ty znasz drogę do tego celu...< Życzymy wspaniałej podróży z JEZUSEM przez całe życie! <

Kto -szuka nie błądzi

Wpisz swoj adres e-mail jeśli chcesz aby cię powiadomiono o naszym nowym wpisie.

"Panie Jezu Ty zmieniłeś życie me,miłosnym głosem wołałeś mnie i przytuliłeś mocno w ramiona Swe. Usłyszalam Panie kiedyś twój głos przyjołam Twoje wezwanie,Wyżekłam się o Boże mój tego świata i wybrałam Cię.Chcę być już z Tobą Panie mój ze szczęścia płakać u Twych stóp,chcę być w objęciach Twoich już i mocno trzymać ramię Twę! Moja dusza Panie kocha Cię tęskni i uwielbia,moja dusza Panie pragnie Tylko Cię.Panie Jezu jesteś życiem mym ,słodkościa moich ust.Panie Jezu jesteś życiem moim już."

Kazania

Nasze strony

"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" Mat 11-28.

Naszym celem jest głoszenie ewangelii. Dobrej Nowinie o Jezusie Chrystusie!!

"Tak mówi Pan: Oto ja daję wam do wyboru: drogę życia albo drogę śmierci"Jer.21-8.

Zyjemy dla Jezusa :)

"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną". Obj 3-20

Jesteś naszym gościem: 451282
Nasze wpisy
  • liczba: 484
  • komentarze: 5446
Tyle już działamy: 3908 dni
stat4u

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl