Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 259 707 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Katolicki Post.

piątek, 15 lutego 2013 5:26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okres Wielkiego Postu  jest czterdziestodniowym przygotowaniem wiernych do pelnego i owocnego przezycia postu. W tym czasie w  kosciele katolickim jest usnanowione dla wiernych Poszczenie 40 dni  az do wielkanocy. Niby ma On przygotowac wiernego  na rozwazanie  mekki Jezusa na krzyzu.modlitwy I refleksji nad swoim zyciem. Przez 40  dni wten sposob wierny kosciola katolickiego ma sie przygotowywac  do ukrzyzowania Panskiego.

Kiedy zas siegniemy do Bozego Slowa...Nie ma w nim wzmanki o Takowym Poscie. Biblia mowi duzo o poscie ale nie  o poscie 40 to dniowym przed wielkanocnym.  Katolicki owy post jest zatem NIE biblijnym postem  z conajmniej 2 powodow.

 

Powod 1.WIELKANOC ---> Pascha, Niedziela wielkanocna, Zmartwychwstanie Pańskie, mazow. Wielki Dzień[1] — najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa[2], obchodzone przez Kościoły chrześcijańskie <---"I tu  bym nie napisal chrzescijanskie  " wyznające Nicejskie Credo (325 r.).  Slowo Wielkanoc jest slowem NIE biblijnym a sama wielkanoc jest swietem tez nie chrzescijanskim!

To takie krzyzowanie  Jezusa przez katolikow  co roku. JEZUS ZYJE  i nie trzeba go ciagle krzyzowac!  W grudniu sie rodzi a  za pare miesiecy Umiera!  Bo Tradycja religijna  tak nakazuje czynic. Ale to tylko  T R A D Y C J A  niezgodna z Bozym Slowem!

Powod 2. Biblia nie  mowi o takim poscie !!

 

Zwrocmy uwage  co Boze Slowo mowi nam o POSCIE  ?

Pismo Swiete nie nakazuje chrzescijanom poscic. Post nie jest czyms, czego zada Bog, lub czego od nas wymaga. Jednoczesnie Biblia ukazuje post jako cos dobrego, z czego sa dla nas korzysci, i czego sie on nas spodziewa. Dzieje Apostolskie mowia o tym, ze wierzacy poscili przed podjeciem waznych decyzji (Dzieje Apostolskie 13:4; 14:23). Post i modlitwa czesto ida w parze (Ewangelia wg sw. Lukasza 2:37; 5:33).

 

Iz 58, 1-12. Tak mówi Pan: Krzycz na całe gardło, nie przestawaj! Podnoś głos twój jak trąba! Wytknij mojemu ludowi jego przestępstwa i domowi Jakuba jego grzechy!

Szukają Mnie dzień za dniem, pragną poznać moje drogi, jak naród, który kocha sprawiedliwość i nie opuszcza Prawa swojego Boga. Proszą mnie o sprawiedliwe prawa, pragną bliskości Boga: "Czemu pościliśmy, a Ty nie wejrzałeś? Umartwialiśmy siebie, a Tyś tego nie uznał?"

Otóż w dzień waszego postu wy znajdujecie sobie zajęcie i uciskacie wszystkich waszych robotników. Otóż pościcie wśród waśni i sporów, i wśród bicia niegodziwą pięścią. Nie pośćcie tak, jak dziś czynicie, żeby się rozlegał zgiełk wasz na wysokości.

Czyż to jest post, jaki Ja uznaję, dzień, w którym się człowiek umartwia? Czy zwieszanie głowy jak sitowie i użycie woru z popiołem za posłanie - czyż to nazwiesz postem i dniem miłym Panu?

Czyż nie jest raczej ten post, który wybieram: rozerwać kajdany zła, rozwiązać więzy niewoli, wypuścić wolno uciśnionych i wszelkie jarzmo połamać; dzielić swój chleb z głodnym, wprowadzić w dom biednych tułaczy, nagiego, którego ujrzysz, przyodziać i nie odwrócić się od współziomków.

Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza i szybko rozkwitnie twe zdrowie. Sprawiedliwość twoja poprzedzać cię będzie, chwała Pańska iść będzie za tobą. Wtedy zawołasz, a Pan odpowie, wezwiesz pomocy, a On rzeknie: "Oto jestem!"

Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem.

Pan cię zawsze prowadzić będzie, nasyci duszę twoją na pustkowiach. Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród i jak źródło wody, co się nie wyczerpie. Twoi ludzie zabudują prastare zwaliska, wzniesiesz budowle z odwiecznych fundamentów. I będą cię nazywać naprawcą wyłomów, odnowicielem rumowisk - na zamieszkanie.

 

Mt 9, 14-17. Wtedy podeszli do Niego uczniowie Jana i zapytali: «Dlaczego my i faryzeusze dużo pościmy, Twoi zaś uczniowie nie poszczą?» Jezus im rzekł: «Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy będą pościć. Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania, gdyż łata obrywa ubranie, i gorsze robi się przedarcie. Nie wlewa się też młodego wina do starych bukłaków. W przeciwnym razie bukłaki pękają, wino wycieka, a bukłaki się psują. Raczej młode wino wlewa się do nowych bukłaków, a tak jedno i drugie się zachowuje». 

 

Mt 6, 16-18. Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie

 

POST..... wedlug Bozegl Slowa  nie wyglada  tak jak nakazuje  Kosciol Katolicki czy prawoslawny.  Ten pos mija sie z nauka Bozego Slowa.

!

 

A dzis ludzie   jakze wierzacy  chelpia sie tym ze beda poscic te 40 dni. NIE pojednani z worgiem  z nienawiscia w sercu z zazdroscia  chciwoscia. ... czy tak ma wygladac Wasz post?

 

Bo kiedy chcesz poscic  zamknij sie w komorze  i na kolanach z czystym sercem  pros Boga ,przepraszaj i dziekuj mu. Niech nikt nie wie o tym ze poscisz. TAK MOWI SLOWO BOZE!

 

POSC  .... wtedy kiedy TY MASZ PRAGNIENIE   a nie wtedy kiedy nakazuje dana religia.

POSC w pokoze  i w pokucie a nie w biesiadach  i zabawie ....

Muzulamnie tez poszcza ale przez okolo 30  dni .Przez   te 30  dni glodza sie w dzien a w nocy objadaja do syta .Bo tak ich tradycja religijna nakazuej. I ten post tez NIE ma nic wspolnego z Bogiem! 

Bo Biblia mowi  o poscie  Twojego sumienia serca i ducha. Kiedy Sam masz ochote i pragnienie na post aby pojednac sie  z Bogiem itp aby wten czas byc blizej niego itp. 

 

 

Izaj.58.6-12 ” Lecz to jest post, w którym mam upodobanie :

że sie rozwiązuje bezprawne więzy, że sie zrywa powrozy jarzma , wypuszcza na wolność uciśnionych i łamie wszelkie jarzmo, że podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu,gdy zobaczysz nagiego przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz. Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza poranna i twoje uzdrowienie rychło nastąpi, twoja sprawiedliwość pójdzie przed tobą a chwała Pańska będzie twoją tylną strażą, Gdy potem będziesz wołał, Pan cię wysłucha …….. do wer 12″. Prawdziwie post jest modlitwą, przybliża do Boga a Bóg wysłuchuje dając chociażby uzdrowienie, uwolnienie od złych duchów, myśli, uzależnień, daje niesamowity pokój.Gdy poszczę o jakąś osobę On ją zmienia, JEMU CHWAŁA NIECH BEDZIE!!

 

 


Podziel się
oceń
5
3

Takie zdanie mają inni (8) | A jakie jest Twoje zdanie?

Zacofanie Religijne i Polityczne w Polsce.

niedziela, 03 lutego 2013 7:02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witamy w Polsce

Dzis  chcielibysmy poruszyc kilka tematow .....

 

 

Jakie zacofanie i sredniowiecze panuje w Naszej Polsce!!

Wzgledem kosciola i Rzadu  Polskiego.

 

--->KOSCIOL ; Zabrania  zabespieczen sie przed niechcianymi ciazami. Jesli uzyjesz jakiegos  zabespieczenia  a kosciol sie dowie  zostajesz z niego usuniety. Kobiety z niechcianymi ciazami, jak jednym uda sie  dokonac aborcji dokona jej. " wowczas owe kobiedy   dokonuja sie .....Morderstwa  przez  zacofane poglady kosciola katolickiego"  Nastepna grupa  kobiet ,nie dokona tej aborcji.... ale  po urodzeniu jedna odda dziecko   druga je zwyczajnie  zamorduje...pozuci  w koszu na  ulicy itp..."  Kolejne   kobiety  urodza  dziecko .... mimo wszystko   kochaja je szanuja  ale finanse nie pozwalaja  im na  to  aby  wychowac  to dziecko. Mimo ze  oboje rodzicow kocha  swoje dzieci  ze wzgledu na to czy bylo ono chciane czy tez nie. Ale  Nasz ukochany --->RZAD   takim rodzicom zamiast pomoc  to  W bestwialski sposob zwyczajnie odbiera  kochajacym rodzicom swoje dzieci.Bo Ich nie stac na wychowanie danego dziecka  . --->RZAD  woli    oddac dziecko do rodziny zastepczej i zaplacic im Tysiaz zl miesiecznie   na wychowanie owego dziecka. Jak by nie mogli tych pieniedzy przeznaczyc dla tych rodzicow   ,ktorych nie stac  mimo ze kochaja swoje pociechy aby je wychowac!  Czy to nie jest ciemnogrod i zacofanie?????

 

 

Dlaczego w Polsce  nie pomaga sie tym najbiedniejszym? a jeszcze ich sie dobija  do reszty.? Jaki  maja Oni cel ? Dlaczego nie zalezy rzadowi  na tym aby pomoc tym najslabszym.Zamiast odbierac  rodzinom dzieci  RODZINOM ktorzy kochaja je  a nie maja pieniedzy aby  ich utrzymac? Dlaczego wola zabrac takiej matce dziecko  i oddac do innych rodzin i im placic za wychowanie  owego dziecka ,Lepiej by bylo dla owych dzieci   pozostac  przy rodzicu . Dlaczego rzad nie dba o to   zamiast placic  zastepczym rodzinom   dlaczego nie przeznaczy tych pieniedzy  dla tych   co ich nie maja a mimo wszystko kochaja swoje   pociechy!!

 

 

Druga sprawa to  Kosciol.

Jakze  smieszne i zacofane jest  to,ze nie wpuscisz ksiedza po koledzie  to zabroni ci pochowku na cmentarzu. A jak mu za malo w koperte  dasz.... po koledzie   to   z pogarda na Ciebie spojrzy! A sporbuj mu nic nie dac to juz wogole  podczas kazania  bedzie   biadolil patrzac na ciebie ze za malo dostal! 

Sprawa niewpuszczenia ksiedza do domu po koledzie  poruszyla nas  bardzo, bo pewna rodzina nie wpuscila go  . Zostal im odmowiony   przez owego ksiedza   pochowek zmarlego na cmentarzu. Tak jak by to mialo znaczenie wielkie gdzie owy zmarly zostanie pochowany. Czy  na cmentarzu pod kosciolem czy za morem na cmentarzu  innym. Zmarlemu to juz bez znaczenia. Nie uczyni  go zbawionym  jak bedze  pochowany  pod kosciolem czy po za . Ludzie tez   sa tak zacofani  ze  zalezy im aby byc pochowanym  na cmentarzu koscielnym . Nie ma to wielkiego znaczania juz dla niezyjacego Nic mu to nie pomoze .

 

U nas w Australii sa cmentarze  ktore nie maja nic wspolnego z rzadem i kosciolem. Czy sie bylo ateista czy wierzacym wszyscy leza w jednym miejscu.

 

Z serii "NIE mogl byc pochowany ....bo... nie przyjal ksiedza po koledzie"

 

Jak ludzie  z ciemnego grodu moga w ten sposob myslec ,ze jak  ksiadz poswieci kropidlem trumne to  temu zmarlemu to  moze jeszcze pomoze?? 

czy to nie jest smieszne i przerazajace??  ?  

 

Kilka opinni innych w tym temacie

"Jaki jest związek przyjmowania księdza do domu z byciem dobrym katolikiem? Czy to jakiś sakrament, przykazanie boże czy też kościelne? Dla mnie "wizyty po kolędzie" to kolejny sposób na wyssanie kasy (u mnie w parafii ksiądz podczas wizyty po kolędzie wystawia pokwitowanie za ubiegłoroczne datki).
Miałem kiedyś znajomego, który był ministrantem i chodził z księdzem po kolędzie. Przychodzą do domu pewnej babci, w chałupie bieda aż piszczy. Po wizycie babcia daje ministrantom 50 zł a księdzu 200 zł. Chłopakom się głupio zrobiło, nie przyjęli pieniędzy od babci. Ksiądz bez mrugnięcia okiem zabrał dwie stówy. Ministranci zwrócili uwagę księdzu, że troszkę źle zrobił, ksiądz ich op#%#%$$ił, a mojego kolegę wywalił ze stowarzyszenia ministrantów. "

 

My nie jestesmy przeciwko zadnej denominacji albo  religii ale stwierdzamy fakty jak zacofana jest Polska  Religijnosc!  Jak pewne religie swiata sprawiaja dla niektorych swoich wyznawcow  pieklo ,i wyzysk  juz tutaj na ziemi. 

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
9
3

Takie zdanie mają inni (4) | A jakie jest Twoje zdanie?

http://www.youtube.com/watch?v=UxitVDt9gz0&feature=player_embedded

środa, 18 października 2017

NASZ LICZNICZEK :  451 266  

...a gdyby z Biblią obchodzić się tak jak z telefonem komórkowym? ...byłaby zawsze w kieszeni ...zaglądałoby się do niej kilka razy dziennie ...wracałoby się do domu gdyby się jej zapomniało ...a gdyby używać jej do otrzymywania wiadomości tekstowych? ...a gdyby traktować ją jak coś,bez czego nie można żyć? ...a gdyby dać ją dzieciom w prezencie? ...a gdyby używać jej w podróży? ...a gdyby używać jej w nagłych wypadkach? ...z tym,że Biblia jest praktyczniejsza od telefonu komórkowego, bo nie ma zmartwienia, że nagle zerwie połączenie, ponieważ Bóg zapłacił już rachunek...

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728   

"Wiem, że Ty możesz wszystko i że żaden twój zamysł nie jest dla ciebie niewykonalny.Któż jest w stanie zaciemnić twój zamysł nierozsądną mową? Aleć to ja mówiłem nierozumnie o rzeczach cudownych dla mnie, których nie rozumiem.Słuchaj, proszę. I ja chcę mówić; będę cię pytał, a Ty racz mię pouczyć! Tylko ze słyszenia wiedziałem o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię." /Księga Joba 42, 2-5/ ...Tylko ze słyszenia wiedziałam o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię!! JEZU dziękuję Ci, że mogłam Cię poznać! Że przejąłeś ster mojego życia i mnie prowadzisz...wiem, że z takim sternikiem pokonam każdą przeszkodę, będę trzymać prawidłowy kurs i bezpiecznie dotrę do celu - żywota wiecznego:)... i proszę, nie pozwól mi na to, abym chciała kiedykolwiek stanąć za sterem...wiesz, że to by miało tragiczny koniec.Bo tylko Ty znasz drogę do tego celu...< Życzymy wspaniałej podróży z JEZUSEM przez całe życie! <

Kto -szuka nie błądzi

Wpisz swoj adres e-mail jeśli chcesz aby cię powiadomiono o naszym nowym wpisie.

"Panie Jezu Ty zmieniłeś życie me,miłosnym głosem wołałeś mnie i przytuliłeś mocno w ramiona Swe. Usłyszalam Panie kiedyś twój głos przyjołam Twoje wezwanie,Wyżekłam się o Boże mój tego świata i wybrałam Cię.Chcę być już z Tobą Panie mój ze szczęścia płakać u Twych stóp,chcę być w objęciach Twoich już i mocno trzymać ramię Twę! Moja dusza Panie kocha Cię tęskni i uwielbia,moja dusza Panie pragnie Tylko Cię.Panie Jezu jesteś życiem mym ,słodkościa moich ust.Panie Jezu jesteś życiem moim już."

Kazania

Nasze strony

"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" Mat 11-28.

Naszym celem jest głoszenie ewangelii. Dobrej Nowinie o Jezusie Chrystusie!!

"Tak mówi Pan: Oto ja daję wam do wyboru: drogę życia albo drogę śmierci"Jer.21-8.

Zyjemy dla Jezusa :)

"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną". Obj 3-20

Jesteś naszym gościem: 451266
Nasze wpisy
  • liczba: 484
  • komentarze: 5446
Tyle już działamy: 3908 dni
stat4u

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl