Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 738 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Wielkanoc święto NIE dla chrześcijan -Biblijnych naśladowców Chrystusa -Dzieci Bożych ! Wielkanoc jest śiętem Pogańskim !.

piątek, 26 marca 2010 23:51

Wiem ze poruszam bardzo drażliwy temat, ale warto się zastanowić, jeśli kocham Boga to co dla mnie jest ważniejsze? Tradycja czy to co Bóg przekazał nam za pośrednictwem Biblii
warto przy tej okazji pamiętać o słowach Jezusa zapisane w ew. Mateusza 15:6; "(...) i tak przez waszą tradycję , unieważniliście słowo Boga". Co było dla Jezusa ważniejsze? Tradycja czy słowo Boga? a teraz parę cytatów z różnych publikacji i encyklopedii na temat tego święta.
 Korzeniami tkwi WIELKANOC  w pogaństwie. Chociaż ma upamiętniać zmartwychwstanie Jezusa, związane z nim zwyczaje są niechrześcijańskie. Na przykład o popularnym „zajączku wielkanocnym" inna encyklopedia mówi: „Zając to symbol pogański, który zawsze był wyobrażeniem płodności" (The Catholic Encyclopedia).
 Powszechnie uważa się, że Wielkanoc upamiętnia zmartwychwstanie Chrystusa, tymczasem wiarogodne źródła łączą to święto z obrzędami religii pogańskiej. Jak informuje pewien słownik, Wielkanoc była "pierwotnie świętem wiosny na cześć teutońskiej bogini światła i wiosny, znanej w języku Anglosasów jako Eastre" lub Eostre (The Westminster Dic-tionary of the Bibie). Inne dzieło zawiera następującą konkluzję: "W Nowym Testamencie nie ma żadnej wzmianki o świętowaniu Wielkanocy" (Encyclopczdia Britannica, wydanie 11). Pierwsi chrześcijanie nie obchodzili Wielkanocy.

 W The Encyclopcedia Britannica czytamy:
„Ani w Nowym Testamencie, ani w pismach Ojców apostolskich nie ma żadnej wzmianki o obchodzeniu Wielkanocy. Pogląd, że jakiś okres miałby być szczególnie święty, był obcy pierwszym chrześcijanom" (1910, t, VIII, s. 828).

 W Słowniku mitów i tradycji kultury W. Kopalińskiego pod hasłem „Wielkanoc" można przeczytać: „Chrześcijaństwo wyparło szereg pogańskich świąt wiosennych, ale zachowało wiele zwyczajów świątecznych, nadając im odmienną symbolikę" (Warszawa 1985, s. 1276).
 W książce Alexandra Hislopa The Two Babylons (Dwa Babilony) podano następujące wyjaśnienie: „Co oznacza sam wyraz Easter [angielski odpowiednik polskiego [„Wielkanoc"]? Nie jest to nazwa chrześcijańska. Od razu rzuca się w oczy jej chaldejskie pochodzenie. Easter to nic innego jak Asztarte, jeden z tytułów Beltis, królowej nieba, której imię, (...) znalezione przez Layarda na pomnikach asyryjskich, brzmiało Isztar. (...) Takie są dzieje Wielkanocy. Popularne zwyczaje związane dziś z tym świętem wystarczająco potwierdzają historyczne świadectwo jego babilońskiego pochodzenia. Gorące, oznaczone krzyżem bułki w Wielki Ratek oraz kraszanki na Paschę, czyli Wielkanoc, były częścią składową zarówno obrzędów chaldejskich, jak i dzisiejszych" (Nowy Jork 1943, ss. 103, 107, 108;).

 PISANKA - Zwyczaj malowania jaj narodził się w Persji. W procesie chrystianizacji pisankę włączono do elementów symboliki wielkanocnej. Najstarsze pisanki pochodzą z terenów sumeryjskiej Mezopotamii. Zwyczaj malowania jajek znany był w czasach cesarstwa rzymskiego. Dawniej zdobieniem jaj zajmowały się wyłącznie kobiety, mężczyźnie wówczas nie wolno było wchodzić do izby. Jeśliby się tak zdarzyło, odczyniano urok, który intruz mógł rzucić na pisanki. Początkowo Kościół zabraniał jedzenia jajek w czasie Wielkanocy. Zakaz został cofnięty w XII wieku, konieczne jednak było odmówienie przed posiłkiem specjalnej modlitwy. Wynikało to z dążenia do rozdzielenia tradycji Kościoła od obrzędowości pogańskiego święta związanego z kultem zmarłych, w których jajko - początek nowego życia - odgrywało ważną rolę. Jajka zdobiono w celach magicznych. W ludowych wierzeniach zwyczaj ten uważany był za jeden z warunków zapewnienia ciągłości świata.


 ZAJĄCZEK - wiele z symboli egipskich przeniknęło do chrześcijańskiej wiary - między innymi zając, jako symbol zmartwychwstania i płodności. Otóż jak podają egipskie mity, Izyda - bogini miłości i ogniska domowego - przyczyniła się do zmartwychwstania swojego męża Ozyrysa, który wcielił się w postać zająca. Od tej chwili długouchy symbolizował zmartwychwstanie. Ponadto Grecy podziwiali szaraka za jego płodność, gdyż wiadomo jest, iż to jedyne zwierzę, którego samica będąc w ciąży jest w stanie zostać ponownie zapłodniona. Wśród starożytnych Greków zając symbolizował również szczęście i miłość, był atrybutem Afrodyty i Erosa. A ze względu na swój krótki żywot, nasz długouchy przyjaciel, często był umieszczany na pomnikach grobów, jako symbol przemijania.

 Jeżeli obchodzenie Wiel­kanocy jest tak ważne, to dlaczego w Biblii nie ma wyraźnego nakazu, by tak czynić? Czy istnieją jakieś doniesienia, że pierwsi naśladowcy Jezusa obchodzili to święto?                                                                                                                              Biblia nie pomija milczeniem, które uro­czystości należy świętować, a których uni­kać. 
chrześcijanom  niedwuznacznie polecono obchodzić Pamiąt­kę śmierci Jezusa         
(l Koryntian 11:23-26; Kolosan 2:16, 17).         
 Ani Pan, ani jego apo­stołowie nie nakazali ob­chodzenia WIELKANOCY czy jakiegoś innego święta".   
             Słowo Boże wyraża się jasno. „Światło" prawdziwych nauk nie może mieć nic wspól­nego z „ciemnością" świata podległego Sza­tanowi; nie może też być „zgody" między Chrystusem a kultem pogańskim. Dlatego nakazano nam: „,„Wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie", mówi Bóg, „i przestań­cie dotykać tego, co nieczyste"'; ,„a ja was przyjmę"'" (2 Koryntian 6:14-18). Apostoł Paweł ostrzegał przed mieszaniem prawdy i fałszu, mówiąc, że „trochę kwasu zakwasza całą masę" (Galatów 5:9)    

 

 PATTY&MICK

 


Podziel się
oceń
1
2

Takie zdanie mają inni (22) | A jakie jest Twoje zdanie?

Cud?A może Zwiedzenie!?

sobota, 13 marca 2010 10:34

 Student z Salford w Wielkiej Brytanii zasnął podczas gotowania kolacji. Jego zaskoczenie było ogromne, gdy po obudzeniu na patelni, poza spalonym bekonem, zobaczył wypaloną twarz Jezusa.Dla 22-letniego Toby'ego Ellesa miał być to normalny wieczór. - Wraz ze swoimi współlokatorami wypiliśmy kilka piw. Przed pójściem spać chciałem coś przekąścić. W trakcie robienia posiłku przysnąłem - opowiada Brytyjczyk dziennikarzom "Daily Telegraph
Godzinę później obudził go swąd spalenizny. - W pokoju było pełno dymu. Zakręciłem kuchenkę, potem podniosłem z patelni spalony boczek. A tam Jezus Chrystus patrzył na mnie - mówi zszokowany.

To cud?

Jak pisze "Daily Telegraph", twarz postaci na patelni była kompletna - miała oczy, nos, brodę, a nawet długie włosy. Elles uważa, że to, co mu się przytrafiło, to swojego rodzaju cud. - Cała historia mogła się źle zakończyć. Możliwe, że ktoś nade mną czuwał - wyjaśnia.

22-latek oświadczył, że nie umyje patelni. - Zajmie ona honorowe miejsce na mojej ścianie. To wydaje się nawet rozsądne, biorąc pod uwagę ludzi, którzy przychodzą teraz do mojego domu. Zastanawiam się, czy może nie umieścić jej w jakiejś szklanej gablocie - wyjaśnia Elles i dodaje: - Planuje zatrzymać ją do końca mojego życia. Będzie mnie chroniła.

nsz//kwj
http://www.tvn24.pl/-1,1647484,0,1,jezus-na-patelni,wiadomosc.html


  Dziś nie mal na całym świecie są doniesienia,że  objawił im się Pan Jezus ?????  A czyby na pewno  Jezus? Nie sądzę!  Wielkim powodzeniem może  też cieszyć się Żekoma Maria ,która  bodajrze też  się objawia  ludzkości.... Co za tym stoi?! Oczywiście,że  diabeł i demony ,które zwodzą świat  rzekomymi widzeniami.
Ludzie  lecą i odrazu się modlą  kłaniają  a co Biblia mówi  na ten temat??

Mt 24:27-28 Bw      
 „Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego
 bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy."

Takie owe  widzenia  gdzie ludzie się zlatuja  i bija  pokłony nazywamy Bałwochwalstwem  Dlaczego??
Kościół Katolicki zmienił dekalog, usuwając z niego drugie przykazanie i rozbijając na dwie części dziewiąte. Obraz  z wizerunkiem możesz kupić  wszędzie w kościele w sklepiku kościelnym  ... Płacisz masz   a kto się  na tym wzbogaca Watykan KRK  zysk pieniądze z zaślepionego KRK społeczeństwa......
A co ta ten temat mówi nam Nieomylna Biblia!?
Wyjścia 20:4
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.

Szatan się cieszy ,że zwodzi tych biednych naiwnych ludzi.Ludzie się cieszą bo im się Matka Boska  objawiła lub sam Jezus!
 Biblia wyrażnie naucza, co jest od Boga a co od diabła lecz ludzie dziś nie odróżniają  nic idą ślepo  wierzą ślepo bo taka nasza tradycja  religijna Polska .....

Pan Jezus  takie sposoby się nie objawia  NIKOMU . to kpina szatana !

Pan Jezus jest  tak potężny,że  Jego się nie da namalowaći wsadziś w ramki .dlatego Biblia  tak Jedno znacznie mówi
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu i nie będziesz im się kłaniał.Gdyby Bóg chciał abyjego podobizny  były malowane i modlono się do tego to by w Biblia  zachęcałd o tego,lecz jest inaczej Bóg Zabrania !
Drogi czytelniku jeśłi posadasz  wizerunki Pana Jezusa  w domu swoim lub gdzie kolwiek one są a ty się modlisz do tego klękając  pamiętaj  z czego to jest z robione jak z drewna to modlisz się  tylko do kawałka drewana z metalu?  to modlisz się  do kawałka  blachy  a nie do Pana Jezusa ! To co jest namalowane  jako Pan Jezus jest BOŻKIEM a nie Bogiem paiętaj o tym sam.

Pamiętaj  co Biblia mówi ;
     W Ewangelii św. Mateusza (24,23-27.30). 
czytamy: "Wtedy jeśliby wam kto powiedział: «Oto tu jest Mesjasz» albo «Tam» nie wierzcie! Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. Oto wam powiedziałem. Jeśli więc wam powiedzą: «Oto jest na pustyni» nie chodźcie tam! «Oto wewnątrz domu» nie wierzcie! Albowiem jak błyskawica rozbłyśnie na wschodzie a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego... Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego... i ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwalą"

Pamiętaj Tam gdzie Padlina zlatują się sępy ! Czy Ty jesteś tym sępem to od Ciebie samego zależy czy chcesz nim być!??
Mick&Patty


Podziel się
oceń
0
0

Takie zdanie mają inni (9) | A jakie jest Twoje zdanie?

RATUJ SIE BO CHODZI O TWOJE ZYCIE.

wtorek, 09 marca 2010 13:05
Co_zrobisz_gdy_zobaczysz_Jezusa.mp3

Panie Jezu Ty mnie znasz najlepiej .Nikt tak mnie nie zna jak Ty sam....
Ty znasz moje serce  i wiesz  czy jest szczęśliwe czy smutne...Nie musze nic  mówić Tobie,Ty wiesz bo Ty mnie stworzyłeś i znasz mnie najlepiej ....
Panie Jezu proszę w milczeniu i skrytości mego serce przytul mnie do swego serca,weź mię  w  Swe ramiona i pokrzep mą duszę. Bez Ciebie życie nie ma sensu ,choć wielu mówi,że bez Ciebie  żyję im się dobrze  są szczęśliwi ...Oni mają Cię  tylko w niedziele  raz w tygodniu .... A ja chcę cię mieć w każdej sekundzie mego życia... Bo nawet z Tobą najlepiej sie płacze... bo Ty otrzesz me łzy z policzka bo Ty pocieszysz me serce Kocham Cię Jezu i pragnę aby moje życie w całości slużyło Tobie... Dzięki Tobie  tak wiele otrzymałam wspaniałą rodzinę,Męża dzieci Dziękuje CI za nią! Choć wiele bym jeszcze chciała  ,choć znasz moje   2 marzenia ,o które się modlę do Ciebie ... Wiem,że  nawet jeśli to nie nastąpi[modlę się  aby jednak się spełniły] będę Cię kochać.... i nie zwątpie w Ciebie... Bo Ty jesteś najważniejszy w moim życiu... chce szukać Twego oblicza   codziennie.... Chcę pogłębiać swą wiarę....i umacniać się  w wierze kiedy nadejdzie dzień prześladowań.... Nie chcę się bać  ale z godnością powiedzieć Jezus Chrystus jest moim Panem !!!

Kiedy idę do Ciebie...
Moje serce wyczekujące Spotkania
pragnie znaleźć najlepszą ścieżkę.
Odkrywa ją, gdy stawiam pierwszy krok.
Przekraczam horyzont, dotykając nieba.
Choć od Spotkania dzieli nas jeszcze
przestrzeń i czas,
to Twój blask już jest obecny.
Rozświetla drogę
i nie pozwala zabłądzić.

Kiedy idę do Ciebie...
Czekasz na mnie.
Z daleka mnie wypatrujesz.
Chciałbym przyspieszyć tę chwilę,
kiedy znajdę się pod dachem
Twojego bezpieczeństwa.
Wiem, że pomimo otaczającego chłodu
spotka mnie ciepły dotyk
Twojej obecności.
"Do mnie się zwróćcie,wszystkie krańce ziemi,
abyście były zbawione" Księga Izajasza 45,22


Około 24 osób było zajętych gaszeniem rozszalałego leśnego pożaru.
Ludzie Ci prowadzili akcję zupełnie nie dostrzegając,że zamykani są coraz ciaśniej przez napierający ogień.Ale pewien pilot małego samolotu rozpoznał ich niebespieczne położenie i ryzykując swoje życie,bardzo obniżył lot,aby szybko przekazać im ostrzegawczy meldunek.Uczynił to trzykrotnie,aby ustrzec ich przed zamknięciem w środku pożaru i by dać im znać,że jest w stanie wskazać wyjście i wyprowadzić ich w bezpieczne miejsce.Gaszący pożar pracownicy natychmiast porzucili swoje narzędzia i biegiem rzucili się w wyznaczonym kierunku,podążając za znajdującym się w przestworzach przewodnkiem.Dotarli w ten sposób do wąskiego przesmyku wypalonego wcześniej przez pożar i dzięki temu wydostali się ostatecznie na bezpieczną,otwartą przestrzeń.
Ludzie ci nie podjęli najpierw dyskusji,czy meldunek nieznajomego pilota jest godny przyjęcia.Nie szukali też najpierw jakiegoś innego,własnego wyjścia z niebespieczeństwa.Uwierzyli po prostu temu,który patrząc z wysoka,był w stanie ogarnąć wzrokiem całą sytuację i właściew ocenić ich położenie.Rzucili się więc do biegu o swoje życie i zostali uratowani.
Bóg,który jako jedyny jak na dłoni obserwuje ten świat i wszystkie zachodzące w nim wydarzenia ostrzega nas przed grożącym nam wielkim niebezpieczeństwem.Posłał swojego umiłowanego Syna,aby ratować nas zgubionych ludzi.Wzywa nas,byśmy uwierzyli jego Słowu.Szukanie innego ratunku nic nie pomoże.Przyjmij z wiarą słowa,które powiedział Pan Jezus; "JA JESTEM DROGA PRAWDA I ŻYCIE.NIKT NIEPRZYCHODZIDO OJCA,JAK TYLKO PRZEZE MNIE!!!"

Chwała Ci Boże ,za tą Jedyną drogę do Ciebie  JEZUSA CHRYSTUSA! Wielu ludzi dziś chce przyjść do Ciebie poprzez kogoś innego FAŁSZYWEGO  ale  ja przychodze do Ciebie po przez  tą Właściwą drogę którą jest sam Jezus Chrystus! Dziękuje Ci Boże  Za Twoją łaskę za Twojego Umiłowanego syna Jezusa Chrystusa! Dziękuje Ci Boże w imieniu Twojego umiłowanego syna Jezusa Chrystusa za to,że dałeś mi się poznać.Że mogę iść drogą wiary w Ciebie,,,, Kocham Cię Ojcze Ty sam wiesz o Tym.... bo znasz mie bo Ty mnie przecież Stworzyłeś ukształtowałeś  tak cudownie w łonie matki mej..... Jestem Twoim dziełem.....
         Koniec juz,tak koniec juz,wreszcie uciekania mam dosc.
  Wiec poddaje sie Jezu przyjmij mnie,wypedz z serca mego zlosc.
  Koniec juz tak,koniec juz,szarosc zycia zmeczyla mnie tak.
Coz mi w zyciu dal zapach dzikich szalw,tylko gozki jagod dzban.
 Jezus sam,tylko Jezus sam odpowiedziom na wszystko dzis jest.
Chce twe grzechy zmyc i do serca wejsc,i prowadzic w zyciu cie.
Koniec juz,tak koniec juz,bescelowym gonitwom i snom.
Odkad Chrystus Pan stanol przy mnie sam w dlonie Swe ma reke wziol.
  Kiedyz zylam bez celu pustka kazdy dzien mknol. Lecz Bog  wszystko to zmienil,w serce moje pokuj wlal.......


Patrycja

Podziel się
oceń
0
0

Takie zdanie mają inni (3) | A jakie jest Twoje zdanie?

http://www.youtube.com/watch?v=UxitVDt9gz0&feature=player_embedded

środa, 18 października 2017

NASZ LICZNICZEK :  451 262  

...a gdyby z Biblią obchodzić się tak jak z telefonem komórkowym? ...byłaby zawsze w kieszeni ...zaglądałoby się do niej kilka razy dziennie ...wracałoby się do domu gdyby się jej zapomniało ...a gdyby używać jej do otrzymywania wiadomości tekstowych? ...a gdyby traktować ją jak coś,bez czego nie można żyć? ...a gdyby dać ją dzieciom w prezencie? ...a gdyby używać jej w podróży? ...a gdyby używać jej w nagłych wypadkach? ...z tym,że Biblia jest praktyczniejsza od telefonu komórkowego, bo nie ma zmartwienia, że nagle zerwie połączenie, ponieważ Bóg zapłacił już rachunek...

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

"Wiem, że Ty możesz wszystko i że żaden twój zamysł nie jest dla ciebie niewykonalny.Któż jest w stanie zaciemnić twój zamysł nierozsądną mową? Aleć to ja mówiłem nierozumnie o rzeczach cudownych dla mnie, których nie rozumiem.Słuchaj, proszę. I ja chcę mówić; będę cię pytał, a Ty racz mię pouczyć! Tylko ze słyszenia wiedziałem o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię." /Księga Joba 42, 2-5/ ...Tylko ze słyszenia wiedziałam o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię!! JEZU dziękuję Ci, że mogłam Cię poznać! Że przejąłeś ster mojego życia i mnie prowadzisz...wiem, że z takim sternikiem pokonam każdą przeszkodę, będę trzymać prawidłowy kurs i bezpiecznie dotrę do celu - żywota wiecznego:)... i proszę, nie pozwól mi na to, abym chciała kiedykolwiek stanąć za sterem...wiesz, że to by miało tragiczny koniec.Bo tylko Ty znasz drogę do tego celu...< Życzymy wspaniałej podróży z JEZUSEM przez całe życie! <

Kto -szuka nie błądzi

Wpisz swoj adres e-mail jeśli chcesz aby cię powiadomiono o naszym nowym wpisie.

"Panie Jezu Ty zmieniłeś życie me,miłosnym głosem wołałeś mnie i przytuliłeś mocno w ramiona Swe. Usłyszalam Panie kiedyś twój głos przyjołam Twoje wezwanie,Wyżekłam się o Boże mój tego świata i wybrałam Cię.Chcę być już z Tobą Panie mój ze szczęścia płakać u Twych stóp,chcę być w objęciach Twoich już i mocno trzymać ramię Twę! Moja dusza Panie kocha Cię tęskni i uwielbia,moja dusza Panie pragnie Tylko Cię.Panie Jezu jesteś życiem mym ,słodkościa moich ust.Panie Jezu jesteś życiem moim już."

Kazania

Nasze strony

"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" Mat 11-28.

Naszym celem jest głoszenie ewangelii. Dobrej Nowinie o Jezusie Chrystusie!!

"Tak mówi Pan: Oto ja daję wam do wyboru: drogę życia albo drogę śmierci"Jer.21-8.

Zyjemy dla Jezusa :)

"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną". Obj 3-20

Jesteś naszym gościem: 451262
Nasze wpisy
  • liczba: 484
  • komentarze: 5446
Tyle już działamy: 3908 dni
stat4u

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl