Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 738 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Raport grozy: tysiące dzieci gwałcone przez księży!!!

czwartek, 21 maja 2009 13:05

 Tysiące dzieci było bitych. Molestowanie seksualne i gwałty to był ich chleb powszedni. Jak i życie w ciągłym lęku. To wyniki szokującego raportu dotyczącego przemocy, jakiej dopuszczali się księża i zakonnice wobec swoich podopiecznych - w placówkach prowadzonych przez irlandzki Kościół katolicki. Watykan nie skomentował raportu.
          
Raport opracowano po 9 latach badań. Został stworzony przez rządową Komisj ds. Przemocy, która oparła go na świadectwach 2,5 tys. byłych uczniów i byłych pracowników szkół, sierocińców, zakładów poprawczych i szpitali. Dokument opisuje dziecięcą gehennę od lat 30. XX w. aż do zamknięcia ostatniej instytucji tego rodzaju w latach 90.

 Dzieci jak więźniowie i niewolnicy

W liczącym 2600 stron i 5 tomów raporcie komisja pisze, że molestowanie seksualne i gwałty były powszechne w instytucjach dla chłopców, a przedstawiciele Kościoła zachęcali do karania poprzez bicie i wielokrotnie chronili pedofilów przed aresztowaniem.
- W niektórych szkołach brutalne bicie za karę było codziennością.(...) Dziewczęta bito po całym ciele przedmiotami, które intensyfikowały ból. Powszechne było też oczernianie osób i rodzin - napisano w raporcie
Raport niemal całkowicie staje po stronie ofiar. - W większości tych instytucji, a w przypadku placówek dla chłopców we wszystkich, panowała atmosfera strachu, wynikająca z wszechobecnych, nadmiernych i arbitralnych kar. Dzieci żyły w codziennym lęku, nie wiedząc, kiedy zostaną następnym razem zbite - głosi dokument.
Według komisji niepodważalne i spójne świadectwa kobiet i mężczyzn, którzy mają dziś powyżej 50 lat, wykazały bez żadnych wątpliwości, że cały system tych placówek traktował dzieci bardziej jako więźniów i niewolników niż jako osoby o słusznych prawach i ludzkim potencjale

 Za krzywdy - pomnik?

Raport krytykuje władze kościelne za sposób kierowania niektórymi instytucjami pozostającymi w ich pieczy. Dostaje się jednak także władzom państwowym za to, że nie zapobiegły przemocy.
Większość przedstawicieli władz zakonnych odrzucała zarzuty jako kłamstwa i wyolbrzymienia, zeznając przed komisją, że za akty przemocy odpowiedzialne były osoby często od dawna nieżyjące.
Komisja proponuje 21 sposobów uznania przez rząd przeszłych krzywd, w tym budowę pomnika, zagwarantowanie ofiarom doradztwa i edukacji oraz udoskonalenie istniejącego obecnie systemu obrony praw dzieci.

 Watykan nie chce komentować raportu!:-/:-\

Ustalenia komisji nie zostaną jednak wykorzystane w śledztwach kryminalnych, m.in. dlatego, że Kongregacja Braci w Chrystusie pozwała komisję, domagając się utajnienia tożsamości wszystkich swych członków, żyjących i zmarłych. W raporcie nie pojawiają się żadne nazwiska sprawców ani ofiar.
Kościół irlandzki oraz Watykan odmówiły w środę skomentowania raportu.

 Nie wierzyli w zeznania świadków!!

Wiele ofiar informowało o przemocy jeszcze w okresie dzieciństwa, ale nikt im nie wierzył. Dopiero seria telewizyjnych filmów dokumentalnych i śledztw policyjnych w latach 90. skłoniła władze do utworzenia komisji.
Rząd jednocześnie z komisją powołał urząd, który już przekazał 12 500 spośród 14 500 ofiar odszkodowania przeciętnej wysokości 65 000 funtów. Warunkiem ubiegania się o odszkodowanie jest zrzeczenie się prawa do pozwania Kościoła.
W 1999 r. ówczesny premier Bertie Ahern przeprosił ofiary, potępiając "zbiorową niezdolność do interwencji i przyjścia ofiarom z pomocą".


    " W niektórych szkołach brutalne bicie za karę było codziennością.(...) Dziewczęta bito po całym ciele przedmiotami, które intensyfikowały ból "    

     "W większości tych instytucji, a w przypadku placówek dla chłopców we wszystkich, panowała atmosfera strachu, wynikająca z wszechobecnych, nadmiernych i arbitralnych kar. Dzieci żyły w codziennym lęku, nie wiedząc, kiedy zostaną następnym razem zbite "    

http://www.tvn24.pl/12691,1601223,0,1,raport-grozy-tysiace-dzieci-gwalcone-przez-ksiezy,wiadomosc.html

Czy To się działo i dzieje tylko w Irlandii??[molestowanie  dzieci przez księży ] NIE  to się działo i dzieje po dzień dzisiejszy na całym świecie  także i w Polsce!!

Redakcja Radia Dobra Nowina Mick B


 


Podziel się
oceń
0
1

Takie zdanie mają inni (15) | A jakie jest Twoje zdanie?

Wartość życia w Polsce!

piątek, 15 maja 2009 14:47
Witamy Was w imieniu Pana Jezusa Chrystusa!

  Dzisiejsze rozważanie  chcieli byśmy poświęcić
"Wartości życia człowieka w Polsce",choć nie mieszkamy w Polsce to jednak z Wiadomości i relacji naszych znajomych ,bliskich itp możemy wiedzieć co się  tam dzieje na bierząco .
 Na  początku troszke chcielibyśmy napisać  o ludziach ,którzy giną nie potzrebnie na drogach jadących pod wpływem alkoholu.


Przykładów było by mnóstwo ale skupimy się na jednym ostatnio zginął  w Polsce pewnen mężczyzna znany nam ,jechał autem pod wpływem alkoholu z nadmierną prędkością . Ludzie o nim mówili wzorowy Katolik -chrześcijanin  .Dziwi nas jedno kiedy zginął  mówiono o nim" jednego alkoholika mniej i wariata na drodze". Jak to określić " Ludzka znieczulica??:-/" czy raczej  "Obojętność??:-/"   Tak ,tak można  to nazwać. Ludzie stali sie obojetni pił? pił !jechał po pojanemu? jechał ! ponoć wzorowym katolikiem-chrześcijaninem był  tak o nim mówiono ale co z tego ?? ,że mówiono?
1] Jeżeli by trwał przy Bogu  to nie pił by alkocholu , nie spowodował wypadku i by żył  dalej ciesząc się z  życia i dziękował Biogu za nie.
W Polsce panuje znieczulica Ludzie stali się obojetni ,najważniejsze dla nich jest  ,że oni żyją Gdzie jest ich podstawa chrześcijaństwa przecież każdy się za niego uważa KOCHAJ BLIŻNIEGO tak uczy Biblia a jednak każdy zgon ,każdy wypadek ludzie traktuja  to obojetnie Bo tak widocznie zostali nauczeni przez ich Kościół ???
Ale też to nie oznacza,że mamy być obojetni na to Tu zginął człowiek! Nie ważne czy pijany czy czeźwy ale zginął i co teraz??  Teraz już nic.....Nie ma go choć mógł żyć ;-( A więc co Jego wyznanie  czy kościół czy bliscy zrobili to aby aby mu pomóc za życia?? Naszym zdaniem NIC Bo każdy dziś liczy się tylko z sobą  bo JA i na tym kończy się!A jeżeli ktoś  by zwrócił się z pomocą aby temu człowiekowi pomóc  mówiąc o Bogu i o tym ,że  można żyć inaczej odrazu uznawany jest za sektę !  Bo w Polsce  jest przyjete  ,że kościoół kk  jest jedynym kościołem a reszta to sekta! [I zobacz do czego was doprowadzili !!] Cygaństwo oszustwo kłamstwo ,zazdrość ,rozpusta,znieczulica itp, to jest w kraju ,który się nazywa POLSKA- uważana za kraj chrześcijański ;-(


   Radio Dobra Nowina Patty i Mick B


 

Podziel się
oceń
0
0

Takie zdanie mają inni (8) | A jakie jest Twoje zdanie?

http://www.youtube.com/watch?v=UxitVDt9gz0&feature=player_embedded

środa, 18 października 2017

NASZ LICZNICZEK :  451 269  

...a gdyby z Biblią obchodzić się tak jak z telefonem komórkowym? ...byłaby zawsze w kieszeni ...zaglądałoby się do niej kilka razy dziennie ...wracałoby się do domu gdyby się jej zapomniało ...a gdyby używać jej do otrzymywania wiadomości tekstowych? ...a gdyby traktować ją jak coś,bez czego nie można żyć? ...a gdyby dać ją dzieciom w prezencie? ...a gdyby używać jej w podróży? ...a gdyby używać jej w nagłych wypadkach? ...z tym,że Biblia jest praktyczniejsza od telefonu komórkowego, bo nie ma zmartwienia, że nagle zerwie połączenie, ponieważ Bóg zapłacił już rachunek...

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

"Wiem, że Ty możesz wszystko i że żaden twój zamysł nie jest dla ciebie niewykonalny.Któż jest w stanie zaciemnić twój zamysł nierozsądną mową? Aleć to ja mówiłem nierozumnie o rzeczach cudownych dla mnie, których nie rozumiem.Słuchaj, proszę. I ja chcę mówić; będę cię pytał, a Ty racz mię pouczyć! Tylko ze słyszenia wiedziałem o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię." /Księga Joba 42, 2-5/ ...Tylko ze słyszenia wiedziałam o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię!! JEZU dziękuję Ci, że mogłam Cię poznać! Że przejąłeś ster mojego życia i mnie prowadzisz...wiem, że z takim sternikiem pokonam każdą przeszkodę, będę trzymać prawidłowy kurs i bezpiecznie dotrę do celu - żywota wiecznego:)... i proszę, nie pozwól mi na to, abym chciała kiedykolwiek stanąć za sterem...wiesz, że to by miało tragiczny koniec.Bo tylko Ty znasz drogę do tego celu...< Życzymy wspaniałej podróży z JEZUSEM przez całe życie! <

Kto -szuka nie błądzi

Wpisz swoj adres e-mail jeśli chcesz aby cię powiadomiono o naszym nowym wpisie.

"Panie Jezu Ty zmieniłeś życie me,miłosnym głosem wołałeś mnie i przytuliłeś mocno w ramiona Swe. Usłyszalam Panie kiedyś twój głos przyjołam Twoje wezwanie,Wyżekłam się o Boże mój tego świata i wybrałam Cię.Chcę być już z Tobą Panie mój ze szczęścia płakać u Twych stóp,chcę być w objęciach Twoich już i mocno trzymać ramię Twę! Moja dusza Panie kocha Cię tęskni i uwielbia,moja dusza Panie pragnie Tylko Cię.Panie Jezu jesteś życiem mym ,słodkościa moich ust.Panie Jezu jesteś życiem moim już."

Kazania

Nasze strony

"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" Mat 11-28.

Naszym celem jest głoszenie ewangelii. Dobrej Nowinie o Jezusie Chrystusie!!

"Tak mówi Pan: Oto ja daję wam do wyboru: drogę życia albo drogę śmierci"Jer.21-8.

Zyjemy dla Jezusa :)

"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną". Obj 3-20

Jesteś naszym gościem: 451269
Nasze wpisy
  • liczba: 484
  • komentarze: 5446
Tyle już działamy: 3908 dni
stat4u

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl