Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 739 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Prawdziwa droga do Boga jest tylko po przez JEZUSA CHRYSTUSA!!

środa, 29 czerwca 2011 10:40

"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie". 
Jana 14,6

 Wielu ludzi uważa, że wszystkie religie świata są do siebie podobne. Są to tylko różne drogi, którymi można przyjść do Boga. Niektórzy wyobrażają sobie Boga mieszkającego na szczycie wysokiej góry. Ludzie znajdują się u stóp tej góry i próbują się na nią wspiąć z różnych stron, aby dotrzeć do Boga. Ich drogi nie są jednakowe. Ktoś idzie drogą buddyzmu, inny wybiera drogę islamu lub hinduizmu itp. po wspinaczce spotykają się na szczycie.

Czy ten obraz odpowiada prawdzie? Pismo Święte zapewnia stanowczo, że nikt nie dostanie się na ten "szczyt" do Boga na dowolnie wybranej drodze, tzn. dzięki własnym wysiłkom. Do Boga można przyjść tylko przez Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. On jest jedyną drogą akceptowaną przez Boga.Dlatego Chrystus zszedł do nas, tzn. stał się prawdziwym Człowiekiem, lecz bez grzechu, aby stworzyć warunki do spotkania się grzesznego człowieka z Bogiem. On zmarł na krzyżu za grzeszników. Wszyscy ludzie, którzy opierają się na zasługach Odkupiciela, mogą przyjść do Boga. Tak postanowił sam Bóg. Wszystkie inne drogi są błędne.

Jan. 14:5-10,16,20

5. Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę?
6. Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
7. Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go.
8. Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9. Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
10. Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
...
16. Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki
...
20. Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was. "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie". 

 

 

I powiedział do wszystkich;
Jeśli kto chce pujść za mną ,niech się zaprze
samego siebie i bierze krzyż swój na siebie
codziennie,i naśladuje mnie.
* Kto bowiem chce zachować duszę swoją
straci ją,kto zaś straci duszę swoją dla mnie ,ten ją zachowa.
* Bo cóż pomoże człowiekowi ,choćby cały świat pozyskał ,jeśli samego siebie zatraci,lub szkodę poniesie.?
* Kto bowiem wstydzi się mnie,i moich słów,tego
i Syn Człowieczy wstydzić się będzie ,gdy przyjdzie
w Chwale Swojej i Ojca i Aniołów Świętych.
     

Jan. 8:42-59
42. Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie
przyszedłem, lecz On mnie posłał.
43. Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.
44. Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
45. Ponieważ Ja mówię prawdę, nie wierzycie mi.
46. Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi?
47. Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście.
48. Odpowiadając, Żydzi rzekli do niego: Czyż nie mówimy słusznie, że jesteś Samarytaninem i masz demona?
49. Jezus odpowiedział: Ja nie mam demona, ale czczę Ojca mego, a wy mnie znieważacie.
50. Ja zaś nie szukam własnej chwały. Jest taki, kto jej szuka i sądzi.
51. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie ujrzy na wieki.
52. Rzekli mu Żydzi: Teraz wiemy, że masz demona. Abraham umarł i prorocy, a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie zazna na wieki.
53. Czyś Ty większy od ojca naszego, Abrahama, który umarł? Także prorocy umarli. Za kogo się uważasz?
54. Odrzekł Jezus: Jeżeli Ja siebie chwalę, chwała moja niczym jest. Mnie uwielbia Ojciec mój, o którym mówicie, że jest Bogiem waszym.
55. I nie poznaliście go, ale Ja go znam; i gdybym powiedział, że go nie znam, byłbym podobnym do was kłamcą. Ale Ja go znam i słowo jego zachowuję.
56. Abraham, ojciec wasz, cieszył się, ze miał oglądać dzień mój, i oglądał, i radował się.
57. Wtedy Żydzi rzekli do niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?
58. Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.
59. Wtedy porwali kamienie, aby rzucić na niego, lecz Jezus ukrył się i wyszedł ze świątyni.

1 Jan. 5:20
20. Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.Podziel się
oceń
1
0

Takie zdanie mają inni (8) | A jakie jest Twoje zdanie?

Wspomniena.... rozwazania....

wtorek, 14 czerwca 2011 13:26

 

 

 

 

Był 11 września roku 2001. Tysiące ludzi zaczęło pracę w Nowym Jorku w przepięknym centrum handlowym - World Trade Center. Nagle w wieżowiec uderzył samolot z kompletem pasażerów na pokładzie i pełnymi zbiornikami paliwa. Kilkanaście minut później uderzył drugi samolot i zapłonął drugi wieżowiec. Świat zamilkł na chwilę i nie mógł uwierzyć, do czego zdolny znowu jest człowiek. Tysiące ofiar i apokaliptyczne sceny jakby zaczął się koniec świata. Po II wojnie światowej ludzie wołali o pokój, bo nie chcieli przeżywać piekła, które zniszczyło miliony istnień ludzkich. Jednak ziemia nie zaznała pokoju, . Ciągle gdzieś, w różnych częściach świata wybuchają bomby, giną niewinni ludzie, opanował nas lęk przed kolejnymi atakami terrorystycznymi. Człowiek dzisiaj boi się jutra. W wiadomościach słyszymy ciągle o katastrofach, kataklizmach wypadkach drogowych. Wsiadamy do samochodu, pociągu samolotu i nie jesteśmy pewni, czy dojedziemy tam gdzie zaplanowaliśmy. Każdego dnia ileś kolizji, stłuczek, ciężkich wypadków i tyle ofiar śmiertelnych. W świecie pojawiają się coraz częściej różne, nowe kataklizmy, nowe choroby, zarazy i plagi. To wszystko owoc ludzkiej zachłanności i pogoni materialnej. A jak wygląda nasze codzienne życie w tym tak pięknie rozwiniętym gospodarczo świecie? Chociaż mamy prawie wszystko, żyjemy coraz bardziej w niepewności. Lękamy się nie tylko utraty pracy, ale i samego człowieka, który chce nam podłożyć nogę, aby tylko nam się lepiej nie wiodło niż jemu. A więc żyjemy w ciągłym napięciu i prosimy Boga, aby tylko nas coś złego nie spotkało. Chrystus nam przypomina, że wszystko na tym świecie kiedyś się skończy. Ludzkie życie się skończy, mocarstwa upadną i świat też będzie miał swój koniec. Jesteśmy świadomi, tego teraz /Dlatego ciągle nam przypomina: Bądźcie gotowi! Czuwajcie! Gotowość polega na uporządkowaniu spraw moralnych, na uporządkowaniu swego życia według przykazań Bożych. Do tego zachęca nas Apostoł Paweł: "Rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla nas godzina powstania ze snu. Teraz, bowiem zbawienie jest bliżej nas niż wtedy, gdyśmy uwierzyli" (Rz 13, 11-12).


Czy nasz świat nie wygląda tak, jakby wszyscy zasnęli? Jakby nikt nie widział co się wokół nas dzieje? Coraz więcej zła, przemocy, rozpusty, złodziejstwa, kłamstwa i niesprawiedliwości! Zbudźcie się ludzie! Teraz nadeszła godzina powstania ze snu. Odrzućmy, więc uczynki ciemności! Zbudźcie się, póki nie jest za późno, póki można mieć nadzieję na uratowanie , siebie, rodziny, dzieci i młodzieży!  „Żyjmy przyzwoicie jak w jasny dzień: nie w hulankach i pijatykach, nie w rozpuście i wyuzdaniu, nie w kłótni i zazdrości" (Rz 13, 14). Wiele mamy do zrobienia! Pijaństwo to świata specjalność! To  narodowa wada. Dramatycznie rozpija się dzisiaj młode pokolenie. Teraz nawet dzieci piją alkohol. Dużo się czyta , że czteroletnie dziecko trafiło do szpitala z 2 promilami alkoholu. O, to nie niemożliwe! Możliwe, bo to babcia go upiła. Wielu ludzi ginie na drogach. Czemu? Bo znowu nietrzeźwy kierował pojazdem. 

 
Kochani! Jak spędzacie  czas wolny? Najczęściej pochyleni nad butelką alkoholu?
. Często siedząc tak długo popijając alkohol, aż zobaczycie dno butelki. Kolejny  grzech to rozpusta, a więc małżeńskie niewierności, zdrady, rozwody, młodzieńcze wyskoki, i ta dzisiejsza moda siedzenia na kocią łapę bez ślubu małżeństwa. Dzisiaj ludzie nie mają zaufania do siebie. Muszą spróbować czy się opłaci. Często dzisiaj słyszymy o młodych wchodzących w dorosłe życie - oni się nie kochają, tylko uprawiają seks. Nie ważne, że kogoś skrzywdzę. Nieważne, że dzieci przyszły na świat, bo dzisiaj niemodne mieć całe życie jednego partnera. Kochani! A gdzie miłość? - Wiele ludzi dziś na to mówi  daj spokój to dzisiaj nie na czasie. Dzisiaj trzeba być przebiegłym, trzeba go prześwietlić - czy się opłaci wychodzić za niego za nią. Dziś w łożku ta jutro tamten i tak latami się ciągnie.Apostoł Paweł prosi dalej: żyjmy - nie w kłótni i zazdrości. Skłóceni politycy, skłócone grupy społeczne, skłócone rodziny, skłóceni ze sobą sąsiedzi. Jak można żyć w tym szalonym świecie? Dzisiaj człowiek traci serce, cierpliwość. Zamiast uśmiechu widzimy zaciśnięte zęby w ciągłej nienawiści, zazdrości, pogoni, aby mieć więcej niż ma sąsiad. No i co to za życie? Żyć jak wilki drapieżne,nienawiść jad nienawiści do drugiego człowieka sypie się garściami.

 
Jezus pragnie, abyśmy sobie pomagali wzajemnie i zawsze podawali rękę do zgody. Kochani, bądźmy czujni i trwajmy w Bogu. Dla niektórych z nas może to będzie ostatni dzień życia. Nie wiemy, może trzeba będzie odejść z tego świata i rozliczyć się z życia przed Panem. Mamy jeszcze dzisiaj czas. Możesz jeszcze coś naprawić, zmienić, nawrócić się. Na to nigdy późno. Myślę, że wiele można naprawić, właśnie teraz, w tym  czasie . Naprawić wzajemne relacje, aby do każdego podejść z otwartym sercem . Naprawić krzywdy wyrządzone bliźnim, aby nikt nie płakał z twego powodu. Może trzeba wreszcie podać rękę do zgody po latach milczenia i niezgody. Może warto przeprosić za niepotrzebnie wypowiedziane słowa, które kogoś zraniły. Może warto mieć odwagę i wrócić do domu rodzinnego, gdzie czekają żona i dzieci. Warto powiedzieć przepraszam za wyrządzone zło, aby wszystko naprawić i wnieść na nowo radość, tam gdzie panował smutek i ból. Kochani, Apostoł Paweł prosi nas: „Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa i nie troszczcie się zbytnio o ciało, dogadzając żądzom" (Rz 13, 14. Dziś to ten  czas niech będzie dla nas czasem umartwienia, dyscypliny, walki z nałogami. Trzeba nam pracować nad swoim charakterem, aby kiedyś nie żałować, że zmarnowaliśmy nasze życie. Nie ważne, ile go minęło. Ważne, jak przeżywam każdy dzień.  Nie wolno zmarnować ani jednego dnia, ani jednej godziny. Czas naszego życia trwa. Czekamy na Pana i modlimy się, abyśmy nie przeoczyli Jego przyjścia. On już jest, idzie z nami przez wieki. Patrzy i widzi jak na Niego czekasz. Dzisiaj przychodzi do ciebie w bliźnim, z którym żyjesz pod jednym dachem, w sąsiedzie żyjącym obok ciebie, w koledze, z którym pracujesz i przechodniu, którego mijasz na ulicy. Patrzy, jak sobie radzisz w tych ludzkich relacjach. Patrzy na ciebie i widzi jak żyjesz. Kochani, przyjdzie czas, kiedy Pan Jezus przyjdzie niespodziewanie, w czasie ostatecznym, aby sądzić ciebie i mnie i wszystkich nas z miłości. Żyj, więc tak by ten dzień cię nie zaskoczył. Żyj tak, jakby był to twój dzień ostatni, a ty gotowy, by otworzyć drzwi dla Pana, gdy nadejdzie i zakołacze. Amen Podziel się
oceń
0
0

Takie zdanie mają inni (6) | A jakie jest Twoje zdanie?

Gdy czujesz w życiu "Pustkę"

piątek, 03 czerwca 2011 3:28

 

 

 

 

Bywają dni, tygodnie i miesiącea nawet lata, kiedy czytamy słowa Biblii, ale nie przemawiają one do nas. Nasze życie wiary staje się jedynie pustym nawykiem.Czujemy pustke w duszy i staramy się zająć czymś co spowoduje,że nie myślimy o tej pustce...Lecz kiedy przychodzą wieczory ,samotność pusta powraca...

Drogi przyjacielu może w Twoim życiu coś nie wyszło,

Nie czujesz się szczęśliwy,masz "męża" - który pije , żonę która nie docenia cię...Masz problemy z dziećmi swymi  lub ich rówieśnikami w szkole... Może życie Ci się wali nie ułożyło Ci się tak jak byś chciał!Męczysz się miesiące lata.... Zadajesz sobie pytanie DLACZEGO?? Dlaczego ja ?Dlaczego właśnie mnie takie życiowe niepowodzenia spotkały?

Może chodzisz do kościoła modlisz się tak jak cię nauczono... Może myślisz,że jesteś wierzący możesz być też religijny a mimo wszystko życie Ci się wali pustka życiowa łzawi Twoje iczy i duszę...

Przyjacielu wejrzyj w swije wnęntrze popatrz na swoje życie czy w czymś nie uchybiłeś? Czy ta pustka i  te niepowidzenia  nie są związane właśnie z twym życiem.Może myślisz,że samo chodzenie do kościoła  i nazywanie się wierzącym wysatrczy a mimo wszystko dalej jesteś NIESZCZĘŚLIWA.... "Wy"

Uklęknij przed Bożym obliczem i módl się do Boga w Imieniu Jezusa Chrystusa aby  otulił Twoje serce zabrał pustkę i dokonał zmiany w Twojej rodzinie ... Aby uleczył Twój dom relacje  małżńskie rodzinne...

Drogi przyjacielu niech Bóg uleczy Twoje serce i dusze i Twoją życiową pustkę ...

 Jakże często i w naszym życiu brakuje wiary, nadziei, miłości i zaufania. Często stajemy na rozdrożu naszego życia i zastanawiamy się:
…gdzie jesteś Panie?!
Dlaczego nie ma Cię, kiedy najbardziej Cię potrzebujemy?!
Gdzie jesteś Panie?!
Jakże mała jest nasza wiara.
Pan Jezus jest zawsze z nami. On tylko w godzinach próby daje nam szansę na wybór. I trzeba ogromnej wiary i prawdziwej miłości, aby Mu zaufać, tak jak zaufał św. Paweł. Kiedy już nie mamy sił, kiedy wszystko się wali na „łeb na szyję" - Jezus jest przy nas. Odwracając się nie widzimy Jego śladu stóp obok naszych. Nie zrażajmy się tym jednak. Wtedy, kiedy nie ma śladów stóp Pana obok naszych, On niesie nas na swoich ramionach.Podziel się
oceń
0
0

Takie zdanie mają inni (14) | A jakie jest Twoje zdanie?

http://www.youtube.com/watch?v=UxitVDt9gz0&feature=player_embedded

środa, 18 października 2017

NASZ LICZNICZEK :  451 297  

...a gdyby z Biblią obchodzić się tak jak z telefonem komórkowym? ...byłaby zawsze w kieszeni ...zaglądałoby się do niej kilka razy dziennie ...wracałoby się do domu gdyby się jej zapomniało ...a gdyby używać jej do otrzymywania wiadomości tekstowych? ...a gdyby traktować ją jak coś,bez czego nie można żyć? ...a gdyby dać ją dzieciom w prezencie? ...a gdyby używać jej w podróży? ...a gdyby używać jej w nagłych wypadkach? ...z tym,że Biblia jest praktyczniejsza od telefonu komórkowego, bo nie ma zmartwienia, że nagle zerwie połączenie, ponieważ Bóg zapłacił już rachunek...

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

"Wiem, że Ty możesz wszystko i że żaden twój zamysł nie jest dla ciebie niewykonalny.Któż jest w stanie zaciemnić twój zamysł nierozsądną mową? Aleć to ja mówiłem nierozumnie o rzeczach cudownych dla mnie, których nie rozumiem.Słuchaj, proszę. I ja chcę mówić; będę cię pytał, a Ty racz mię pouczyć! Tylko ze słyszenia wiedziałem o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię." /Księga Joba 42, 2-5/ ...Tylko ze słyszenia wiedziałam o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię!! JEZU dziękuję Ci, że mogłam Cię poznać! Że przejąłeś ster mojego życia i mnie prowadzisz...wiem, że z takim sternikiem pokonam każdą przeszkodę, będę trzymać prawidłowy kurs i bezpiecznie dotrę do celu - żywota wiecznego:)... i proszę, nie pozwól mi na to, abym chciała kiedykolwiek stanąć za sterem...wiesz, że to by miało tragiczny koniec.Bo tylko Ty znasz drogę do tego celu...< Życzymy wspaniałej podróży z JEZUSEM przez całe życie! <

Kto -szuka nie błądzi

Wpisz swoj adres e-mail jeśli chcesz aby cię powiadomiono o naszym nowym wpisie.

"Panie Jezu Ty zmieniłeś życie me,miłosnym głosem wołałeś mnie i przytuliłeś mocno w ramiona Swe. Usłyszalam Panie kiedyś twój głos przyjołam Twoje wezwanie,Wyżekłam się o Boże mój tego świata i wybrałam Cię.Chcę być już z Tobą Panie mój ze szczęścia płakać u Twych stóp,chcę być w objęciach Twoich już i mocno trzymać ramię Twę! Moja dusza Panie kocha Cię tęskni i uwielbia,moja dusza Panie pragnie Tylko Cię.Panie Jezu jesteś życiem mym ,słodkościa moich ust.Panie Jezu jesteś życiem moim już."

Kazania

Nasze strony

"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" Mat 11-28.

Naszym celem jest głoszenie ewangelii. Dobrej Nowinie o Jezusie Chrystusie!!

"Tak mówi Pan: Oto ja daję wam do wyboru: drogę życia albo drogę śmierci"Jer.21-8.

Zyjemy dla Jezusa :)

"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną". Obj 3-20

Jesteś naszym gościem: 451297
Nasze wpisy
  • liczba: 484
  • komentarze: 5446
Tyle już działamy: 3908 dni
stat4u

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl