Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 739 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Dlaczego Polakom jest tak trudno być chrześcijaninem BIBLIJNYM!?

środa, 26 sierpnia 2009 13:16


Track_No15.mp4
TU KLIKNIJ i pisłuchaj
  
 Jeżeli zapytało by się  każdego Polaka z osobna czy jest chrześcijaninem  to  conajmiej  90% by odpowiedziało;
[TAK jestem chrześcijaninem] Jedni odpowiadają [Jestem wierzący ale nie praktykujący] więc zadamy pytanie co to za wiara  wierzy  ale nie  zyje tak jak  Jezus zalecił  ....Diabeł też wierzy i drży a mimo tego jaki jest jego stan...?!
W Polsce przeważa  Katolicyzm  a mniej  chrzescijaństwo ....  w 90% jest katolicyzmu a te 10% procęt to kościoły chrześcijańskie  ,ateiści i różne  podszywki religijne.... 
  Więc prawie każdy Polak uważa się za chrześcijanina ale na Naszej Klasie i na codzień w rzeczywistości  można  Takiego chrześcijana  spotkać z butlą trunku alkocholowego ,z papierosem w ręku, w świątyniu buddy , w bikini  ,pastorzy  w strojach klauna mikołaja ...... itd itd Hmmm czy to jest chrześcijaństwo?? Popatrzmy co Biblia mówi na temat chrześcijaństwa Czytacie biblie kochani?? tak?  No to napewno wiecie jak powinno wyglądać chrześcijaństwo.! Biblia mówi ;

 Proszę znaleźć list Św. Pawła do Rzymian 12, 1-2
 „1Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza. 2A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe."
    W tym rozdziale jest bardzo praktyczne nauczanie, jak powinno wyglądać życie chrześcijańskie.  Przez jedenaście rozdziałów Paweł wyjaśniał ewangelię a teraz  pokazuje jak powinno wyglądać życie osoby, która uczestniczy w Bożym zbawieniu.  Paweł wzywa nas na podstawie Bożego miłosierdzia.   Grzeszyliśmy i zasłużyliśmy na Boży gniew, ale zamiast gniewu, Bóg okazał nam miłosierdzie przez to, że stał się człowiekiem, prowadził życie bez grzechu i umarł na naszym miejscu.  Bóg wziął na siebie naszą karę.  Bóg okazał nam miłosierdzie przez to, co Luter nazwał „wielką wymianą"-  Jezus wziął nasz grzech a w zamian dał nam swoją sprawiedliwość - „wielka wymiana".  Jeżeli już byłeś uczestnikiem tej „wielkiej wymiany" Paweł wyjaśnia w tym rozdziale jak powinieneś teraz żyć.  
   W pierwszym wersecie jest napisane, że powinniśmy ofiarować nasze ciało Bogu.  Powinniśmy codziennie ofiarowywać nasze ręce i nogi, języki i oczy, uszy i siłę Bogu.  Czyli nasze członki powinny być używane aby czynić Jego wolę. 
    I wierzę, że drugi werset mówi o tym samym, ale bardziej tłumaczy jak możemy ofiarować nasze ciało Bogu.  W pierwszym wersecie Paweł chce, żebyś wyobraził sobie ołtarz, że kładziesz siebie na ołtarzu i ofiarowujesz Bogu.  W drugim wersecie Paweł tłumaczy, jak mamy to robić w praktyce.  
  „A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe."
   Drugi werset brzmi tak : po pierwsze „nie rób czegoś" . Po drugie „zrób coś", po trzecie abyś mógł rozróżnić co jest wolą Bożą. 

   * Pierwszy punkt który czytamy to „nie upodabniajcie się do tego świata,"  Jak powinno wyglądać nasze podejście do świata dookoła nas?  Chrześcijanie mają wiele różnych odpowiedzi na to pytanie.  Niektórzy starają się oddzielić całkowicie od świata, starają się unikać kontaktu z niewierzącymi, specjalnie nie ubierają się modnie, może nawet nie używają nowych wynalazków.  Oni cytują fragment z nowego testamentu, „Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, i nieczystego się nie dotykajcie; a Ja przyjmę was." 
*Drugie podejście jest ludzi, którzy specjalnie zbliżają się do świata, aby zdobyć świat dla Jezusa.  Czyli ubierają się według najnowszych trendów i piszą muzykę chrześcijańską według najnowszych trendów muzycznych.  NP. mają tatuaże ze słowami „kocham Jezusa."  I oni cytują,  „I stałem się dla Żydów jako Żyd, aby Żydów pozyskać; dla tych, którzy są pod zakonem, jakobym był pod zakonem, chociaż sam pod zakonem nie jestem, aby tych, którzy są pod zakonem, pozyskać. Dla tych, którzy są bez zakonu, jakobym był bez zakonu, chociaż nie jestem bez zakonu Bożego, lecz pod zakonem Chrystusowym, aby pozyskać tych, którzy są bez zakonu.  Dla słabych stałem się słabym, aby słabych pozyskać; dla wszystkich stałem się wszystkim, żeby tak czy owak niektórych zbawić.  (1 Kor. 9:20-22)

    Proszę zrozumieć, że te dwa podejścia są błędne, i pierwsze, i drugie.  Bóg dał nam w Biblii dwie zasady, które musimy zastosować w naszym życiu.  Nie musimy wybierać, którą z nich będziemy stosować, lecz możemy i musimy być posłuszni obydwóm.  Przeczytam dla was modlitwę Jezusa, którą modlił się za Swoich uczniów  wtedy, kiedy musiał ich opuścić i zostawić na świecie.   „Ale teraz do ciebie idę (do Boga)....Ja dałem im słowo twoje, a świat ich znienawidził, ponieważ nie są ze świata, jak Ja nie jestem ze świata. Nie proszę, abyś ich wziął ze świata, lecz abyś ich zachował od złego. Nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata."  (Jan. 17:13-16)   Powinniśmy być w świecie lecz nie ze świata.  Nie możemy oddzielić się od świata, musimy spotykać się z niewierzącymi, tak jak Jezus który jadł z grzesznikami.  Dlaczego powinniśmy spotykać się z grzesznikami?  Aby świecić na tym świecie.  „Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody," No ale  to,że mamy żyć w tym świecie też nie oznacza,że  pujdziemy sobie do baru na piwko z kolegą  lub ubierzemi  bikini i nędziemy paradować  po plaży CHRZEŚCIJAŃSTWO niesie za sobą DUŻO WYŻECZEŃ każdy chrześcijanin który idzie  z wolą Bożą  jest wyśmiewany  przez ludzi z  tego świata? Może to zabrzmi troszkę  głupio  co teraz napiszemy ...... Jeśli w swoim życiu  nikt cię nie oczernił ze względu na wiarę w Jezusa  to oznacza  to,że  jesteś dzieckiem ŚWIATA a nie Bożym stworzeniem...
   Wróćmy do naszego wersetu, „A nie upodabniajcie się do tego świata."  Upodabnianie się jest procesem.  Przez różne wpływy człowiek może upodabniać się do świata.  Jakie rzeczy mają na nas wpływ? 
Po pierwsze, reklamy.  Reklamy są robione, aby wpływać na ciebie.  Taki jest główny cel reklamy.  Szczególnie żebyś był niezadowolony ze swojej sytuacji teraz, z tego co teraz posiadasz, jak teraz wyglądasz, miejsc na świecie których jeszcze nie zobaczyłeś, przeżyć których jeszcze nie doświadczyłeś itd.  Celem reklamy jest żebyś pragnął czegoś, czego tak naprawdę nie potrzebujesz.  Kiedy oglądasz program w telewizji, nie oglądaj reklamy, albo jeszcze lepiej, oglądaj mniej telewizji. 
    Co jeszcze wpływa na nas?  Jest wiele różnych czasopism, szczególnie dla kobiet i nastolatek, które są pełne rad jak rozejść się z mężem jak go kontrolować jak mu się sprzeciwiać....[także horoskopów,wróżb,itd,].  Można przeczytać rady, na wiele różnych tematów.  Te rady są prosto ze świata.  Jeżeli pozwolisz, żeby czasopisma miały na ciebie wpływ, upodobnisz się do świata.  Jeżeli kupujesz takie rzeczy, to płacisz za to że świat ma na ciebie wpływ. 
   Co jeszcze wpływa na nas?  Muzyka i teledyski.  Muzyka i teledyski ze świata są tak zrobione, aby wpływać na ciebie.  Jeżeli nie wierzysz mi, to jesteś bardzo naiwny.  Muzyka i teledyski są zrobione aby obudzić w tobie pragnienie, pożądliwość, aby wpływać na twoje ciało. 
    Co jeszcze?  Bliskie relacje z ludźmi niewierzącymi.  Jeżeli masz bardzo bliskie relacje z ludźmi niewierzącymi, to oni mogą wpływać na ciebie.  W psalmie pierwszym jest napisane, „Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców,"
   Co jeszcze?? w szczdególności kobiety Ubiór ....Ogółem alkochol ,papierosy ,zabawy ,błazeńska mowa ... można by tu wymieniać i wymieniać ..... Nawet jak Boże Narodzenie choinka mikołaj śpiewanie kolęd czy wielkanoc święcenie jajek itp  jest to NIE CHRZEŚCIJAŃSKIE  każdy kto to czyni nie jest Biblijnym chrześcijaninem.....
     Musimy być w świecie, ale nie ze świata.  Musimy mieć kontakt z niewierzącymi, aby wpływać na nich, i musimy uważać żeby oni nie wpływali na nas.  Nasz zbór powinien zmienić ludzi, nie możemy pozwolić aby ludzie zmieniły nasz zbór.     
  Kiedy staniesz się Chrześcijaninem musisz się zmienić.  Żebyś mógł kochać to, co Bóg kocha, pragnąć tego, czego Bóg pragnie.  Nienawidzić tego, czego Bóg nienawidzi.  Możesz stać się nową istotą, która jest pokorna, radosna, i zadowolona z Bogiem. 

 Bóg zmienia twoje serce i życie chrześcijańskie nie będzie dla ciebie trudem, ale będzie wypływać z twoich najgłębszych pragnień.  Teraz jest bardzo trudno dać Bogu 100 zł, ale wtedy dawanie będzie twoim pragnieniem.  Teraz jest trudno służyć innym w kościele, ale wtedy służba będzie wypełnieniem twojego pragnienia.  Teraz trudno jest spotkać się z Bogiem, ale wtedy spotkanie z Bogiem będzie tym czego pragniesz.  Wtedy służenie Bogu będzie tym, co sprawia ci największą radość w życiu.  Wtedy będziesz nienawidzić tego, co Bóg nienawidzi i nie będzie ci trudno wyłączyć telewizor, nie będzie ci trudno wyłączyć teledyski, nie będzie ci trudno wyrzucić wódkę z domu, bo będziesz nienawidzić to, czego Bóg nienawidzi.  Potrzebujemy przemienienia do samego dna.  Nie tylko nowe czyny, ale nowe serce, i nowy umysł.  Módl się, żeby Duch Święty pokazał ci chwalę Jezusa i żeby zniszczył twoje twarde serce, żebyś mógł stać się nowym stworzeniem.
  
Redakcja  Radia "Polish Good News" [Dobra Nowina]
  Mick ,Patty B


Podziel się
oceń
1
0

Takie zdanie mają inni (6) | A jakie jest Twoje zdanie?

Rozważanie.....

niedziela, 09 sierpnia 2009 12:39


 Czy wybrałeś właściwą  drogę idąc na pielgrzymkę? Czy  to co  tam robisz jest Biblijne? Nawet jeśli modlisz się  tam do Boga??
 PIELGRZYMKA; Ludzie tracą  tylko swój  cenny czas  po to aby iść na Jasną Górę dziękować  Marii i Bogu za  cokolwiek.  A dlaczego ? Ponieważ Biblia mówi jasno i wyraźnie  JEDEN  BÓG JEDEN POŚREDNIK MIĘDZY  BOGIEM A LUDŹMI JEZUS CHRYSTUS!  I właśnie tu tkwi problem w tych pielgrzymkach bo głównym celem postacią   jest tam Maria Jej obraz  i modlitwy do niej. A przecież Bóg ustanowił tylko Jezusa  jako naszego pośrednika Maria nim nie jest i nie będzie . Może  pomyślicie sobie kochani  "Ale oni czyt patty i mick " uczepili się  nas katolików i naszej Marii! Nie kochani nie uczepiliśmy się was i nie chcemy was obrażać itp  po prostu chcemy ukazać  wam co biblia na  ten temat mówi nie MY ale  BIBLIA  i BÓG  jeśli Bóg powiedział .Jeden pośrednik  Jezus  to jest jeden nie ma innej opcji jeden oznacza jeden jak 2+2=4 czyż nie?? a może 2+2= 10??  jak sądzicie ;-)Nauczyliśmy się i wiemy,że 2+2=4  i wiemy,że  to nie jest 10 ani 20 tylko 4 czyż nie?? ciekawe jak by to było jak by wam ktoś  mówił ,że 2+2= 8 ?? Czyż byście się  nie sprzeciwili i próbowali  temu pokazać ,że jednak się myli,że  to nie jest 8 tylko 4??  A  On by wam mówił,że  jednak uważa ,że to jest 8  bo mu ktoś  tak objawił ?Tak samo jest  z tym pośrednictwem Biblia  naucza,jest JEDEN Pośrednik więc  nie ma innej opcji ,nie ma  POŚREDNIKÓW  jak Maria  jacyś Aniołowie i Święci jest tylko Jezus Chrystus nim bo tak naucza Boże słowo ... Wracając  do pielgrzymki  kochani tracicie  tam swój bezcenny czas   gdyż Bóg tam nie działa Bo  jest tam nie biblijna nauka między innymi MARIA czczenie jej i modlenie się do niej jako wstawienniczki ...  sprawia  ,że Bóg  tam nie działa ,nie jest obecny swym duchem. Nawet jeśli  są tam cuda wykonywane przez posąg Marii nie wierzcie  temu  gdyż diabeł tam zwodzi i on tam działa aby zwieść każdego tam przebywającego człowieka. Dlaczego mówimy,że to diabeł tam  sprawia cuda  ,bo nauka Biblii jest inna ,Bóg naucza,że Maria  była  tylko błogosławioną i to wszystko ale nie dał jej mocy  aby czówała nad wami aby się wam ukazywała i aby wam cuda czyniła  jest to nie biblijne  a  diabeł  mydli oczy właśnie tymi cudami. Maria  czeka na zmartwychwstanie jak każdy  człowiek który już nieżyje ... Jedynie  to co możecie to modlić się do Jezusa Chrystusa i to on będzie  działał cuda w waszym życiu:) Kochani nie dajcie się zwodzić szatanowi bo onjest głównym organizatorem  tych pielgrzymek.
 Ostatnio  znaleźliśmy na internecie pewne  komentarze PIELGRZYMÓW  katolickich  są przerażające
Ktoś zadał im pytanie "Po co tam idziecie  aż tak bardzo grzeszycie??"
 Odpowiedź  Pielgrzyma Katolika ;   "Ty nie masz za co dziękować Bogu?? zobaczysz
chamie że jeszcze kiedyś będziesz błagać Boga i
LUDZI o wybaczenie."
  Co nas  tu przeraża  to wulgarność  tych osób  .. Czy ta pielgrzymka im coś dała?? NIE sądzę  bo jak hamował przed pielgrzymką   tak hamuje dalej i po niej  . A dlatego,że nie ma tam Boga więc  go zmienić nie może niestety...
  Kochani  zacznijcie  czytać słowo Boże   nie idźcie za nauką  człowieka nie bądźcie im  poddani .... cała prawda zawarta jest w  Biblii i tam szukajcie swej wiary w Boga sprawdzajcie  czy to co wam mówią zgadza się z Biblią to jest najważniejsze   i potrzebne do tego aby żyć  w prawdzie z Bogiem :) My was  kochani nie zniechęcamy ale chcemy ukazać  Naukę  Biblijną a nie naszą ludzką. Do was należy wybór :)
  Radio Dobra  Nowina


Podziel się
oceń
1
0

Takie zdanie mają inni (3) | A jakie jest Twoje zdanie?

http://www.youtube.com/watch?v=UxitVDt9gz0&feature=player_embedded

środa, 18 października 2017

NASZ LICZNICZEK :  451 307  

...a gdyby z Biblią obchodzić się tak jak z telefonem komórkowym? ...byłaby zawsze w kieszeni ...zaglądałoby się do niej kilka razy dziennie ...wracałoby się do domu gdyby się jej zapomniało ...a gdyby używać jej do otrzymywania wiadomości tekstowych? ...a gdyby traktować ją jak coś,bez czego nie można żyć? ...a gdyby dać ją dzieciom w prezencie? ...a gdyby używać jej w podróży? ...a gdyby używać jej w nagłych wypadkach? ...z tym,że Biblia jest praktyczniejsza od telefonu komórkowego, bo nie ma zmartwienia, że nagle zerwie połączenie, ponieważ Bóg zapłacił już rachunek...

« sierpień »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

"Wiem, że Ty możesz wszystko i że żaden twój zamysł nie jest dla ciebie niewykonalny.Któż jest w stanie zaciemnić twój zamysł nierozsądną mową? Aleć to ja mówiłem nierozumnie o rzeczach cudownych dla mnie, których nie rozumiem.Słuchaj, proszę. I ja chcę mówić; będę cię pytał, a Ty racz mię pouczyć! Tylko ze słyszenia wiedziałem o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię." /Księga Joba 42, 2-5/ ...Tylko ze słyszenia wiedziałam o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię!! JEZU dziękuję Ci, że mogłam Cię poznać! Że przejąłeś ster mojego życia i mnie prowadzisz...wiem, że z takim sternikiem pokonam każdą przeszkodę, będę trzymać prawidłowy kurs i bezpiecznie dotrę do celu - żywota wiecznego:)... i proszę, nie pozwól mi na to, abym chciała kiedykolwiek stanąć za sterem...wiesz, że to by miało tragiczny koniec.Bo tylko Ty znasz drogę do tego celu...< Życzymy wspaniałej podróży z JEZUSEM przez całe życie! <

Kto -szuka nie błądzi

Wpisz swoj adres e-mail jeśli chcesz aby cię powiadomiono o naszym nowym wpisie.

"Panie Jezu Ty zmieniłeś życie me,miłosnym głosem wołałeś mnie i przytuliłeś mocno w ramiona Swe. Usłyszalam Panie kiedyś twój głos przyjołam Twoje wezwanie,Wyżekłam się o Boże mój tego świata i wybrałam Cię.Chcę być już z Tobą Panie mój ze szczęścia płakać u Twych stóp,chcę być w objęciach Twoich już i mocno trzymać ramię Twę! Moja dusza Panie kocha Cię tęskni i uwielbia,moja dusza Panie pragnie Tylko Cię.Panie Jezu jesteś życiem mym ,słodkościa moich ust.Panie Jezu jesteś życiem moim już."

Kazania

Nasze strony

"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" Mat 11-28.

Naszym celem jest głoszenie ewangelii. Dobrej Nowinie o Jezusie Chrystusie!!

"Tak mówi Pan: Oto ja daję wam do wyboru: drogę życia albo drogę śmierci"Jer.21-8.

Zyjemy dla Jezusa :)

"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną". Obj 3-20

Jesteś naszym gościem: 451307
Nasze wpisy
  • liczba: 484
  • komentarze: 5446
Tyle już działamy: 3908 dni
stat4u

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl