Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 738 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Ekumenia,Biblia Ekumeniczna

niedziela, 20 listopada 2011 0:15

 

 

 

 

 

Dziś chcieli byśmy poruszyć bardzo ważny temat ,a mianowicie o

BIBLII EKUMENICZNEJ!


Pierwsze jej przetłumaczenia od Ew.Mateusza,Marka zostały już ukończone w 1997 r.W lipcu 2001 r. Został przetłumoczano  na Ekumeniczny Język  cały nowy testamęt!

W skład Ekumeni wchodzą tam podpisane kościoły jak;

Kościoła Rzymskokatolickiego, Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, Kościoła Polskokatolickiego, Starokatolickiego Kościoła Mariawitów, Kościoła Chrześcijan Baptystów, Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, Kościoła Zborów Chrystusowych i Kościoła Zielonoświątkowego!


Te wyżej wymienione kościoły poszły za szatańską nauką Ekumeniczną I niestety tolerują każdą zawartą w tej biblii Zmiankę .Bo niestety dużo rzeczy zostało z niej usunięte .Nie ma tego co posiada orgialny testamęt....

Biblia Ekumneiczna jest Sfałszowana,Nieprawdziwa,wydana w takim celu aby usunąć te wartościowe przykazania jakich Jezus nauczał !

Kochani jeśli posiadacie w domu Biblię Ekumeniczną i tą normalną ,możecie sami sprawdzić !

Podamy jeden przykład bardzo ważny gdzie Orginalna biblia mówi tak;

 

A gdy tak jechali drogą, przybyli nad jakąś wodę, a eunuch rzekł: Oto woda; cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony? Filip zaś powiedział mu: Jeśli wierzysz z całego serca, możesz. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym. I kazał zatrzymać wóz, zeszli obaj, Filip i eunuch, do wody, i ochrzcił go.

Dz. 8,36-38

A w Biblii Ekumenicznej jak kochani sprawdzicie NIE BĘDZIE TEGO WERSETU! JEST ON WYRZUCONY w zamian na samym dole kartki takimi malutkimi literkami pisze,że był on nie jasny i nie konieczny ! 

Czyli dla Ekumenicznych kościołów nie wygodny ,bo. Ten wers wyraźnie mówi

JEŚLI WIERZYSZ Z CAŁEGO SERCA MOŻESZ!!

Dlaczego tak ten werset przeszkadzał Ekumenii? Odpowiedź jest prosta. Ten wers wyraźnie wskazuje na to,że KTO UWIERZY może zostać ochrzczony. A tu się nie zgadza z nauką kościołów którzy CHRZCZĄ MAŁE DZIECI! Bo dziecko małe nie wierzy ,nie wie nic! O tym można przeczytać nasz starszy  artykuł  


Chrzest niemowlat

Chrzest

Wersety na temat chrztu

http://biblia.blox.pl/html/1310721,21.html?459248

To jest jeden z wielu przykładów ,gdzie Ekumeniczne kościoły przyjeły nauke szatańską,chcąc zjednoczyc wszystkie kościoły na świecie .Aby powstała jedna Śwuatowa Religia.

Ostatnio było spotkanie w Asyżu różnych kościołów I papież zaprosił

Chrześcijan,muzułmanów,buddystów ,i wiele wiele różnych innych wyznań i co nas zdziwiło, jak powiedział,że niech każdy wspólnie modli się do  swoich bogów! Jak Rzymski katolicyzm jest zwiedzony,szatan go opanował na całego. Jak osoba która się uważa za pępek świata , jak kościół katolicki który się uważa,za jedyno zbawczy kościół wyznawców Chrystusowych mógł takie słowa wypowiedzieć .Jak on Mógł stać między buddystami ,muzułmanami iróznymi sektami i modlić się do Boga w tym samym czasie co oni się modlili to pogańskichszatańskich  bożków,bogów !

Odpowiedź jest prosta. Kościół Rzymsko katolicki,nie ma na celu głoszenia prawdzy o Bogu . Jego celem jest  zaplątanie ludzi omamienie tak aby szli jak owce na rzeźń za nimi. Aby każdy tańczył jak oni zagrają. Nie ważne ,czy jesteś buddystą ,nie ważne ,że modlisz się do słońca,małpy czy krowy przyjdź  będziemy się modlić razem ,zjednoczmy się i uwielbiajmy razem wszyscy naszych bogów. Czyż to nie piękne dzieło szatana ?! TAK!  


EKUMENIA = SZATAN! ZWIEDZENIE! i POTĘPIENIE PRZEZ BOGA!

EKUMENIA to FAŁSZYWA ŁASKA!

Ekumenia jest „paskudzeniem i mieleniem codziennego życia”.

EKumenia to droga na manowce!

Temat ekumenii w naszych starszych postach 

http://za-jezusa-glosem.bloog.pl/id,5456481,title,Ekumenia-dzielo-ANTYCHRYSTA,index.html

„Niech was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nadejdzie wcześniej (dzień Pański), zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co zwie się Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga” (2Tes 2:3-4)

 

Biblia zaś też mówi,że nastaną takie czasy gdzie przyjdzie antychryst i zwiedzie wielu ... Droga dla antychrysta już jest torowana właśnie po przez Ekumenię! 

A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelka mocą, wśród znaków i rzekomych cudów i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych którzy maja zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości Prawdy która mogła ich wyratować (2Tes 2:9)

Ileż to za nim ludzi poleci?Cała rzesza! i razem z nim na zatracenie gdzyż nie słuchali nauk Bożych a poslzi za szatańskimi ...

Kochani jeśli posiadacie w domu Biblię Ekumeniczną i tą tradycyjną przeglądnijcie je popatrzcie sami jeśli nam nie wierzycie ,że w Biblii ekumenicznej zostało usunięte wiele wiele westetów

Bóg za to odpłaci każdemu kto tak czyni !

Księdze Objawienia (Apokalipsie) w 22 rozdziale, werset 18-19 

"Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; A jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze" 

Patty&Mick


Podziel się
oceń
7
2

Takie zdanie mają inni (18) | A jakie jest Twoje zdanie?

Wniebowzięcie Najświętsze Dziewicy Marii Panny??

wtorek, 16 sierpnia 2011 3:46

 W jednym zdaniu AŻ 3 HEREZJE Katolickie.

Po 1 i 2 Maryia nie była wieczą Dziewicą i Panną 

 

w jednym wersecie 2 wyjaśnienia 

Chcę zwrócić Waszą uwagę, na słowa Apostoła:

 

"Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu Polecił Anioł Pański: wziął swoją małżonkę do siebie, lecz nie zbliżał się do niej, aż porodziła Syna, któremu nadał Imię Jezus."

Ewangelia według Mateusza 1:24, 25

W tym zaś zdaniu, kluczowymi literkami są literki "A i Ż". To "aż"jest dowodem na to, że owo seksualne współżycie dokonało się potem, gdy owe "aż" straciło ważność, a więc po Narodzeniu Pana Jezusa.

 

Jednak nauczyciele katoliccy, dostrzegli ów "dowód" na zaprzeczenie ich nauki. Wymyślili więc dziwną odpowiedź.
W Biblii Tysiąclecia, u dołu strony, w przypisie do wyżej wymienionego wersetu 1:25, czytam:

"Nie zbliżał... Syna" -  Sam tekst nie twierdzi, że po narodzeniu Jezusa Maryja nadal pozostała dziewicą, lecz i nie przeczy temu..."

Żeby lepiej zrozumieć, jak bzdurne jest powyższe wytłumaczenie, podam swój, wymyślony przykład:

 

"Wiesz kochana mówi Ola do przyjaciółki  mój mąż nie zbliżał sie do mnie aż nie urodziłam mu Jarka"

 

Do wymyślonego przeze mnie zdania, proponuję katolicki przypis:

”Nie zbliżał się,  urodziłam Jarka " - Sam tekst nie twierdzi, że po narodzeniu Jarka Ola nadal pozostała dziewicą, lecz i nie przeczy temu"

Także  to słowo Biblijne AŻ dla biskópów i papierzy jest bardzo niewygodne!

 

Kim są ci panowie, którzy rozsiedli się na złotych tronach i chcą Marii i Józefowi odebrać małżeńskie szczęście?
Kim są ci panowie, którzy miłości małżeńskiej nie zaznali, nie poczuli, którzy jej nie rozumieją?
Czy Maria, która nie jest dziewicą, jest gorsza od Marii dziewicy? Komu to przeszkadza, jeśli nie przeszkadzało Panu Bogu, to dlaczego przeszkadza nauczycielom w sukniach?

Znam odpowiedź na te pytania. Ci panowie, nie są sługami Pana Jezusa, tylko Jego przeciwnika Szatana!

Kochani katolicy zastanówcie się czy nie  jesteście oszukiwani  przez Waszych przewudców? 

Maryia już przestała być DZIEWICĄ , gdy ten który otwierał jej łono się narodził! Potem spokojnie wsółżyłą ze Swoim mężem Józefem ...A ich owocem miłości było wydanie na świat przez Maryię kolejnego potomstwa.

Ola w wyżej wymyślonym przezemnie  zdaniu przestała być dziewicą  to tak dla przypomnienia  bo może Panowie w sukienkach o tym mogą nie wiedzieć ;-)

 

Po 3 .Biblia  nie wspomina nic o Wniebo wstąpieniu Maryi!

Ostatni dogmat dotyczący Marii czyli "wniebowzięcie Marii" ogłoszony został w 1950 roku przez papieża Piusa XII. Dogmat ten brzmi następująco: 

"Niepokalana matka Boga, Maria, zawsze dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia, z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej" 

Papież, każdy papież, nie tylko Pius XII, nie głosi Bożej Nauki. Woli zaufać katolickiej tradycji, niźli wiernym być Bożemu Słowu.

 

Dogmat  Wniebowzięcie Marii został pogrzebany rękami katolickiego teologa! Biblia w sposób bardzo jasny stwierdza fakt, że nic takiego jak wniebowzięcie Marii się nie stało, gdyż nic nie mówi na ten temat, milczy. Jest zdrowa zasada którą podczymuje Slowo Boze  "milcz tam gdzie Biblia milczy" a "mów tam gdzie Biblia mówi". Natomiast TRADYCJA okazała się że nie lubi milczeć. I właśnie TRADYCJA stworzyła tego typu rzeczy, które w Słowie Bożym nie znajdują uzasadnienia, nie uczy ich ani apostoł Paweł, ani żaden z apostołów, dlatego należy w tym upatrywać kolejnego odchylenia od nauki apostolskiej spowodowanego niczym innym jak tylko zwiedzeniem.

 

nawet słudzy diabelscy przybierają postać anioła światłości, skąd o tym wiem? Stąd że nie jest tam uwielbiony Jezus tylko Maria, chwała i cześć na tych miejscach są zanoszone do Marii. Jej obrazy i posągi ozdabia się kwiatami, a Jezus? On jest w cieniu, albo nie ma Go wcale. To nie jest Duch Święty, to nie Duch Święty powoduje te zjawienia, gdyż On jest autorem Biblii, i nie robi nic wbrew Biblii. To duch diabelski stoi za tym, jestem o tym przekonany, tak twierdzę, na podstawie Słowa Bożego. Jak myślisz co powiedziałaby Maria, prosta, żydowska, izraelska niewiasta na to co się w tej chwili z nią zrobiło? Co ona w tej chwili może myśleć, co on w tej chwili może czuć? Być może płacze i mówi do Boga: "zobacz co oni zrobili, zobacz, zamiast oddawać cześć Tobie, oddają mi cześć, a przecież Twoje Słowo mówi żeby nie oddawać czci STWORZENIU, żeby nie czcić stworzenia, że cześć oddawana stworzeniu wg Listu do Rzymian 1:21-25 jest znikczemnieniem, jest pogrążeniem się w ciemności, jest oddawaniem czci bałwanom" 

Oto ten fragment: 

"Dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności. Mienili się mądrymi, a stali się głupi. I ZAMIENILI chwałę nieśmiertelnego Boga NA OBRAZY PRZEDSTAWIAJĄCE ŚMIERTELNEGO CZŁOWIEKA, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy; Dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, Ponieważ ZAMIENILI Boga PRAWDZIWEGO na FAŁSZYWEGO i oddawali cześć, i służyli STWORZENIU zamiast STWÓRCY, który jest błogosławiony na wieki. Amen" 

Zacznij czcić Boga w Duchu i w prawdzie, zwracając się do Boga przez krew Jezusa Chrystusa, On jest jedynym pośrednikiem. Otwórz następujący werset: 

Jana 4:23-24 

"Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w DUCHU I W PRAWDZIE; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali. Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać W DUCHU I W PRAWDZIE" 


Podziel się
oceń
4
0

Takie zdanie mają inni (14) | A jakie jest Twoje zdanie?

Majówki Maryjne miesiącem KULTU POGAŃSKIEGO !

niedziela, 15 maja 2011 0:14


Maj dla wielu Polaków  jest miesiącem Maryi ,w tym miesiącu oddają szczególna cześć jej.
Zastanawiamy się  nad tym czy większość Polaków wie,że  Tego nie nakazał Bóg ,że w  Biblii nie ma wzmianki o tym aby ją czczono kiedykolwiek ?? Boże Słowo  jasno i wyraźnie stwierdza,że  JEDYNYM pośrednikiem jest Jezus Chrystus 

a nie Maria i jedynym czcicielem powiniem być On sam .Każdy człowiek wierzący  wie,że nie WOLNO nam oddawać czci  NIKOMU innemu jak tylko Bogu-Jezusowi Chrystusowi ! 
A teraz  krótka Historia z kąd wywodzi się KULT Marii między inymi w Maju.


'Potop" szwedzki

W czasie najazdu szwedzkiego Polska była prawie w całości opanowana przez Szwedów i Rosjan. 1 kwietnia 1656 roku, król Jan Kazimierz w katedrze lwowskiej przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, którą nazwał Królową Polski złożył uroczyste symboliczne śluby. Zobowiązał się do szerzenia kultu Maryi, prosić papieża o pozwolenie na obchody Jej święta jako Królowej Korony Polskiej, zająć się losem chłopów oraz zaprowadzić w kraju sprawiedliwość społeczną. Oddał też Rzeczpospolitą pod opiekę Matki Boskiej. Po ślubowaniu w imieniu senatorów i szlachty podobną rotę odczytał podkanclerzy koronny biskup krakowski Andrzej Trzebicki oraz powtórzyli wszyscy obecni. Temu uroczystemu wydarzeniu towarzyszyło odśpiewanie Litanii do Najświętszej Marii Panny, do której nuncjusz apostolski dodał wezwanie „Królowo Korony Polskiej módl się za nami" powtórzone następnie trzykrotnie przez zgromadzonych.

Przyrzeczenia króla Jana Kazimierza miały na celu poderwać do walki z wrogiem nie tylko szlachtę, ale cały naród. Obiecał, że spełni je, gdy kraj zostanie uwolniony spod okupacji.

  Tak więc  jest to WYMYSŁ człowieka a nie nakaz Boży  więc  czczenie Mari w Maju i na codzień jest NIE  BIBLIJNE ! Nie Boże i nie Chrześcijańskie ! Gdyż  każdy chrześcijanin powinien wiedzieć  ,że  Tylko Jezus Chrystus jest Godzien wszelkiej chwały czci i uwielbienia Tylko JEZUS jest naszym JEDYNYM  pośrednikiem ,naszym Odkupicielem i tylko ON może zmazac nasze winy i grzechy tylko On  ma prawo wstawiać się do ojca za nami.Tylko on jest Alfa i Omega.
Każdy kto modli się do kogos innego niż do Jezusa traci tylko swój czas .

 


Podziel się
oceń
3
0

Takie zdanie mają inni (6) | A jakie jest Twoje zdanie?

BAŁWOCHWLASTWO!!

wtorek, 03 maja 2011 2:09

"Abyście nie popełnili grzechu i nie sporządzili sobie podobizny rzeźbionej, czy to w kształcie mężczyzny, czy kobiety,
Czy w kształcie jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, czy w kształcie jakiegokolwiek skrzydlatego ptaka, który lata pod niebem,
Czy w kształcie czegokolwiek, co pełza po ziemi, czy w kształcie jakiejkolwiek ryby, która jest w wodzie pod ziemią,
I abyś, gdy podniesiesz swoje oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, cały zastęp niebieski, nie dał się zwieść i nie oddawał im pokłonu, i nie służył im, skoro Pan, twój Bóg, przydzielił je wszystkim ludom pod całym niebem"
(ks. Powt. Prawa 4:16-19)

"Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali.
Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie"
(Ew. Jana 4:23-24)

"Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę.
Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił.
Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,
Dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności.
Mienili się mądrymi, a stali się głupi.
I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy;
Dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą,
Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen"
(List do Rzymian 1:18-25)

 

 

"Taka zaś jest ufność, jaką mamy do Niego, iż jeżeli prosimy o coś według Jego woli, wysłuchuje nas" 
(1 Jana 5:14) 

 Podziel się
oceń
5
0

Takie zdanie mają inni (7) | A jakie jest Twoje zdanie?

Jan Paweł 2 Maria i inny katoliccy fałszywi pośrednicy

poniedziałek, 25 kwietnia 2011 3:00

 

 

 

 

 

 

KATOLICKIE beszczeszczenia Słowa Bożego przechodzi już wszelkie pojęcia!

Nie dość ,że cała nauka katolicka nie ma NIC wspólnego z Bożymi naukami to jeszcze próbują beszcześcić Nakazy Boże!

Otóż mają już tysiące pośredników do których się modlą... Maria ,Faustyna Popiełuszko i jacyś  tam jeszcze grzezni wyświęceni  ludzie.... Jest tego od Groma .... A Teraz jeszcze Papieża JP2 robią świętym i nakazują ludziom modły do niego odprawiać.... 

KOCHANI katoliccy przywódcy ZNACIE PISMO ŚWIĘTE I NAUKI JEZUSA CHRYSTUSA???  Jeśli  tak to czemu zwodzicie ludzi swoimi fałszywymi naukami!!! 

 Zadamy i Wam kochani katoliccy przyjaciele pytanie! 

Czytacie Biblię??

Jeśli tak to dlaczego wierzycie waszym przywódcą! Bo niestety Biblia ma jeden wzór pośrednictwa a jest nim Jezus Chrystus!! Biblia nie naucza NIGDZIE,że przez Marię,Papieża czy kogoś tam jeszcze modliwty Bóg wysłuchuje !! NIE!! Ale mówi tylko o Jednym,że Jezus Chrystus Tylko może wstawiać sie do Ojca za nami.

„Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem i ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich” (1 List do Tymoteusza 2,5-6a).

JEDEN!!! Kochani JEDEN!!! A nie kilkadziesiąt!! 

Niestety, tradycja  Katolicka przyciemniła jasne biblijne nauczanie. Wzbraniając się przed uwierzeniem w Słowo Boże ludzie wymyślili innych „pośredników”.  

Już niedługo kościół katolicki uczyni kolejnego pośrednika a mianowicie Jana Pawła 2 ! 

Czasami serce z żalu płacze i woła o pomste do nieba jak ta nauka katolicka  oddala Ludzi od Prawdziwego Boga! Nauka katolicka owszem jest potęgą na świecie w krajach katolickich...Szczególnie w Polsce  i jak nie jesteś katolikiem ludzie Cię z błotem mięszają! Ale też tak było za czasów Apostołów  Uczeni w Piśmie i Faryzeusze też tak traktowali chrześcijan!....

Kochani modląc się do Jana Pawła 2  TRACICIE SWÓJ CZAS ! On was nie wysłucha ani Maria czy ktokolwiek jeszcze!! A jeśli wasze modlitwy się spełnią za ich wstawiennictwem to nie Bóg to wysłuchał tylko SZATAN poto aby was utwierdzać w zwiedzonej przez niego nauce kościoła katolickiego! 

WEŹCIE Boże Słowo do ręki i zacznijcie je czytać! A zobaczycie,że Biblia naucza o Jedynym Pośredniku JEZUSIE CHRYSTUSIE!

Ktoś kiedyś nam napisał,że mamy nienawiść w sercu pisząc o naukach katolickich!

TAK mieli racje! NIENAWIDZIMY wszystkiego co jest złe fałszywe,i beszcześci Boga! Nienawidzimy Nauki katolickiej i żadniej innej która beszceści Słowo Boże Biblię!

Według Biblii Jezus jest jedynym pośrednikiem do Boga

Najpierw słowa samego Jezusa zapisane w Jana 14:6
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

 

NIKT! I amen! Widzicie co Jezus powiedział,że NIKT nie przychodzi do Ojca jak tylko bez niego samego!!  Hmmm czyżby Słowa Boże były chwiejne?? Jak nikt to nikt a tu katolicka wiara mówi,że przez tego lub owego też! KTOŚ TU MUSI ZATEM KŁAMAĆ!!!!? Jezus?? A może nauka katolicka???


Jezus mówił, że mamy modlić do Ojca Jego imieniu: 
Jan 15:16 Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to,o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam.

Maria, matka Jezusa, nakazała jego uczniom, aby czynili to, co im powie: 
Jan 2:5 Rzekła matka jego do sług: Co wam powie, czyńcie!

Piotr głosił, że zbawienie jest tylko w Jezusie: 
Dzieje 4:12 I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.

Jan pisze, że Jezus jest naszym Orędownikiem do Ojca 
1 List Jana 2: (1) Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. (2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.

*******************************************************************************

Abp Mieczysław Mokrzycki, który był sekretarzem Jana Pawła II od 1996 roku aż do jego śmierci powiedział w TVP Info, że się do papieża modli. – Jest dla mnie najbliższym patronem – zaznaczył. – Kiedy będąc sekretarzem Jana Pawła II obserwowałem, w jaki sposób Ojciec Święty zwraca się do Pana Boga, jak modli się, odprawia mszę świętą, jak potrafi dotrzeć do każdego człowieka, to był dowód, że ten człowiek jest święty – dodał.”
(Wytłuszczenia moje)

[W wywiadzie opublikowanym na Naszemiasto.pl w dniu 2010-04-02 10:16:37 , pt.:
Abp Mokrzycki: Tęsknię i mówię do papieża ,
arcybiskup otwarcie mówi, że często rozmawia z JP2, by wstawiał się za mną u Pana Boga w sprawach archidiecezji lwowskiej. Bezpośrednio modlę się do Ojca Świętego i zabiegam o pomoc w kierowaniu tą częścią Kościoła. Przedstawiam mu także zwykłe swoje problemy. 
Tak więc arcybiskup odrzuca Jezusa jako orędownika do Boga Ojca; zamiast tego modli się do zmarłego JP2, nazywając go Ojcem Świętym]

 

 

Lista herezji popełnionych w tak krótkim tekście przez arcybiskupa jest długa. Wymienię kilka:

1. Modlitwa w innym imieniu, niż imię Jezusa
do Boga możemy przychodzić tylko przez Jezusa i tylko w jego imieniu, gdyż Jezus jest jedynym pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludźmi:
1 Tym 2,5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus.

Jan 14,6 Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. [...] (13) I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu. (14) Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to. (15) Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.

Gdyby w/w hierarchowie miłowali Jezusa, to by przestrzegali tego prostego przykazania Jezusa.

2. Zamiast do żywego Boga, modlitwa do zmarłego człowieka
Modlitwa do zmarłego człowieka jest wzywaniem tegoż, co jest w Piśmie Świętym bardzo mocno zabronione:

Księga Powtórzonego Prawa:
18,10 niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej,
18,11 ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych;
18,12 gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą.
18,13 Bądź bez skazy przed Panem, Bogiem twoim,
18,14 gdyż te narody, które ty wypędzasz, słuchają wieszczbiarzy i wróżbitów, a na to Pan tobie nie pozwolił.
18,15 Proroka takiego jak ja jestem, wzbudzi ci Pan, Bóg twój, spośród ciebie, spośród twoich braci. Jego słuchać będziecie.

Jak widzimy, ten, kto wzywa zmarłych, jest obrzydliwością dla Boga.!!

3. Nazywanie człowieka Ojcem Świętym. 
Tytuł ten jest należny jedynie Bogu Ojcu.
Pisałem o tym w artykule Jan Paweł II o tytule ‘Ojciec Święty’


4. Przypisanie Janowi Pawłowi II atrybutu wszechobecności właściwego tylko dla samego Boga.
Zachęcanie do modlitwy do JP2 oznacza, że KRK nadał mu atrybut wszechobecności – zdolność bycia jednocześnie we wszystkich miejscach na całym świecie i jednoczesnego wysłuchiwania wszystkich, którzy wzywają jego imienia.

5. Deifikacja Jana Pawła II
Nazywanie JP2 boskim tytułem „Ojciec Święty” oraz przypisanie mu zdolności wysłuchiwania modlitw i wszechobecności, oznacza deifikację JP2, czyli traktowanie go jako Boga.

 

6. Nawiązywanie do odprawiania mszy świętej, która jest zaprzeczeniem doskonałości ofiary Chrystusa na krzyżu, złożonej raz na zawsze. 
Pisałem o tym w innych artykułach: Ofiara Chrystusa, początek czy koniec kapłaństwa? To jest ciało moje

Brak poznania czy ignorowanie Pisma Świętego?
Czy to, co głoszą hierarchowie Glemp i Mokrzycki, a wcześniej głosił Jan Paweł 2, wynika z braku poznania czy ignorowania Pisma Świętego?
Czy głoszą rzeczy tak drastycznie sprzeczne z Pismem Świętym świadomie, czy nieświadomie?
Jeśli brakuje im poznania, to znaczy, że nie mają kwalifikacji do tego, aby nauczać w Kościele.
Jeśli świadomie ignorują nauczanie Pisma Świętego i głoszą nauki z nim sprzeczne, to znaczy, że są zwodzicielami, o których Pan Jezus powiedział:
Mat 15:(14) Zostawcie ich! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.

Za kim chcecie iść? 
Drodzy katolicy, za kim chcecie iść? Za Jezusem, czy kapłanami, którzy głoszą rzeczy sprzeczne z Pismem Świętym? Zawierzcie swoje życie Jezusowi, który umarł i zmartwychwstał. Tylko przez niego możemy przychodzić do tronu łaski Bożej. Przestańcie modlić się do zmarłych, a módlcie się tylko w imieniu zmartwychwstałego Jezusa. Uwierzcie, że przebaczenie grzechów otrzymuje się dzięki ofierze Jezusa, a nie ofiarom mszalnym, które tę ofiarę negują.

Pan Jezus powiedział: Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. (Jan 10:27)

Do kogo chcecie się modlić, do zmartwychwstałego Jezusa, czy do zmarłego Jana Pawła 2 i innych zmarłych, których ogłosił świętymi ?Podziel się
oceń
10
5
Tagi: jan, paweł, 2

Takie zdanie mają inni (46) | A jakie jest Twoje zdanie?

http://www.youtube.com/watch?v=UxitVDt9gz0&feature=player_embedded

środa, 18 października 2017

NASZ LICZNICZEK :  451 271  

...a gdyby z Biblią obchodzić się tak jak z telefonem komórkowym? ...byłaby zawsze w kieszeni ...zaglądałoby się do niej kilka razy dziennie ...wracałoby się do domu gdyby się jej zapomniało ...a gdyby używać jej do otrzymywania wiadomości tekstowych? ...a gdyby traktować ją jak coś,bez czego nie można żyć? ...a gdyby dać ją dzieciom w prezencie? ...a gdyby używać jej w podróży? ...a gdyby używać jej w nagłych wypadkach? ...z tym,że Biblia jest praktyczniejsza od telefonu komórkowego, bo nie ma zmartwienia, że nagle zerwie połączenie, ponieważ Bóg zapłacił już rachunek...

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

"Wiem, że Ty możesz wszystko i że żaden twój zamysł nie jest dla ciebie niewykonalny.Któż jest w stanie zaciemnić twój zamysł nierozsądną mową? Aleć to ja mówiłem nierozumnie o rzeczach cudownych dla mnie, których nie rozumiem.Słuchaj, proszę. I ja chcę mówić; będę cię pytał, a Ty racz mię pouczyć! Tylko ze słyszenia wiedziałem o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię." /Księga Joba 42, 2-5/ ...Tylko ze słyszenia wiedziałam o tobie, lecz teraz moje oko ujrzało cię!! JEZU dziękuję Ci, że mogłam Cię poznać! Że przejąłeś ster mojego życia i mnie prowadzisz...wiem, że z takim sternikiem pokonam każdą przeszkodę, będę trzymać prawidłowy kurs i bezpiecznie dotrę do celu - żywota wiecznego:)... i proszę, nie pozwól mi na to, abym chciała kiedykolwiek stanąć za sterem...wiesz, że to by miało tragiczny koniec.Bo tylko Ty znasz drogę do tego celu...< Życzymy wspaniałej podróży z JEZUSEM przez całe życie! <

Kto -szuka nie błądzi

Wpisz swoj adres e-mail jeśli chcesz aby cię powiadomiono o naszym nowym wpisie.

"Panie Jezu Ty zmieniłeś życie me,miłosnym głosem wołałeś mnie i przytuliłeś mocno w ramiona Swe. Usłyszalam Panie kiedyś twój głos przyjołam Twoje wezwanie,Wyżekłam się o Boże mój tego świata i wybrałam Cię.Chcę być już z Tobą Panie mój ze szczęścia płakać u Twych stóp,chcę być w objęciach Twoich już i mocno trzymać ramię Twę! Moja dusza Panie kocha Cię tęskni i uwielbia,moja dusza Panie pragnie Tylko Cię.Panie Jezu jesteś życiem mym ,słodkościa moich ust.Panie Jezu jesteś życiem moim już."

Kazania

Nasze strony

"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie" Mat 11-28.

Naszym celem jest głoszenie ewangelii. Dobrej Nowinie o Jezusie Chrystusie!!

"Tak mówi Pan: Oto ja daję wam do wyboru: drogę życia albo drogę śmierci"Jer.21-8.

Zyjemy dla Jezusa :)

"Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną". Obj 3-20

Jesteś naszym gościem: 451271
Nasze wpisy
  • liczba: 484
  • komentarze: 5446
Tyle już działamy: 3908 dni
stat4u

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl